1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ustalar” projesi kapsamındaki Diyarbakır ili eğitimi tamamlandı
Ustalar” projesi kapsamındaki Diyarbakır ili eğitimi tamamlandı

Ustalar” projesi kapsamındaki Diyarbakır ili eğitimi tamamlandı

Filli Boya’nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASPB) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğiyle yürüttüğü “Filli Kadın Ustalar Projesi’nin Diyarbakır eğitimleri gerçekleştirildi

A+A-

Filli Boya’nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASPB) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğiyle, Türkiye’deki kadın iş gücünün ülkemiz gelişimindeki katkısını yükseltmek amacıyla yürüttüğü “Filli Kadın Ustalar” projesi kapsamındaki Diyarbakır ili eğitimi tamamlandı. Temmuz ayında gerçekleştirilen eğitimde kadın usta adayları A’dan Z’ye boya yapmanın inceliklerini öğrendi.

Ülkemiz değerlerine ve gelişimine olan yüksek duyarlılığını sosyal sorumluluk projeleriyle yansıtan ve bu alandaki çalışmalarıyla farkındalık yaratan Filli Boya, “Filli Kadın Ustalar” projesiyle öncü rol üstlenecek bir çalışmaya daha imza attı.

Ülkemizde kadınların meslek edinmelerini ve iş gücüne katılmalarını desteklemek amacıyla başlatılan Filli Kadın Ustalar projesinin Diyarbakır’da gerçekleşen eğitim programına meslek sahibi olmak isteyen kadın ustalar katıldı. Filli Kadın Ustalar projesiyle bu yıl 300’e yakın kadın ustaya eğitim verilmesi planlanıyor.

EĞİTİMDE A’DAN Z’YE BOYA UYGULAMASININ İNCELİKLERİ ANLATILIYOR

Diyarbakır’daki eğitim merkezindeki eğitimlerde kadın boya ustası adayları, uzmanlar tarafından iş sağlığı ve güvenliği, boya özellikleri, boyama teknikleri ve malzeme eğitimi başlıkları altında teknik ve uygulamalı eğitime tabi tutularak a’dan z’ye boya uygulamasının inceliklerini öğrendi.

Eğitimleri tamamlayan kadın ustalar, İnşaat Boyacılığı Mesleki Yeterlilik Sınavı’nda başarılı olmaları halinde alacakları Mesleki Yeterlilik Belgesi ile yaşam alanlarını renklendirmek üzere yeni mesleklerine başlayabilecek.

BOYA USTASI OLMAK İSTEYEN KADINLAR İŞKUR ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPABİLİYOR

Filli Kadın Ustalar projesi kapsamında ilk olarak Denizli, İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Konya, Tekirdağ, Bursa, Şanlıurfa ve Trabzon'da eğitimler gerçekleştirildi. Eğitimler ilerleyen tarihlerde Samsun, Van ve Adana ile devam edecek olup, projeye yakın zamanda birçok yeni il dâhil edilecek.
Projeye dâhil olmak isteyen kadın usta adayları, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Hizmet Merkezleri; Filli Boya Bölge Temsilcilikleri ya da Filli Boya Çağrı Merkezi (444 1 222) ile iletişime geçebiliyor.

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT