1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Usta sanatçılara taş çıkardılar!
Usta sanatçılara taş çıkardılar!

Usta sanatçılara taş çıkardılar!

Diyarbakır'da düzenlenen okullar arası ses yarışmasında heyecan dolu anlar yaşandı.

A+A-

Bağlar Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün geleneksel hale getirdiği okullararası ses yarışmasına katılan öğrenciler, seslerinin güzelliği ve usta yorumlarıyla büyük alkış aldı.

İlköğretim ve lise olmak üzere 2 ayrı kategoride yapılan yarışma 50 öğrenci ile başlarken, 6 ilköğretim ve 6 da lise olmak üzere 12 okul finale kaldı. 12 öğrenciden oluşan final etabı renkli görüntülere sahne oldu.

BÜYÜK ALKIŞ ALDILAR

Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi'nde finali yapılan yarışma Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği olmak üzere iki kategoride gerçekleşti. Öğrenciler birincilik için en iyi performanslarını ortaya koymaya çalıştı. Bir birinden güzel eserleri seslendiren öğrenciler, izleyicilerden de büyük alkış aldı. Yarışmanın sonunda kategorilerinde ilk 3'e giren öğrencilere ödülleri verildi.

İŞTE YARIŞMADA DERECEYE GİRENLER

Yarışmanın ilköğretim okulları dalında Hürriyet İlkokulu'ndan Evin Yanık birinci olurken,ikinciliği Milli Eğitim Vakfı İmam Hatip Ortaokulu'ndan Şevval Ok, üçüncülüğü de Koşuyolu Ortaokulu'ndan Bahar Cengiz elde etti.

Liselerde ise birincilik kürsüsüne Atatürk Sağlık Meslek Lisesi'nden Zafer Torlak çıktı. Aynı okuldan Mehmet Hazar'ın ikinci olduğu yarışmada Namık Kemal Lisesi'nden Meral Uçar ise üçüncülükle yetindi.

HABERE YORUM KAT