1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Urfa ve Diyarbakır'a 20 milyonluk destek
Urfa ve Diyarbakır'a 20 milyonluk destek

Urfa ve Diyarbakır'a 20 milyonluk destek

Şanlıurfa ve Diyarbakır'da, imalat sanayi ve turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmelere 20 milyon hibe desteği verilecek.

A+A-

Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın Şanlıurfa'da bir otelde ''2014 Mali Destek Programı'' ismi ile düzenlediği toplantıda, Diyarbakır ve Şanlıurfa bölgelerinde İmalat Sanayi ve Turizm sektörlerinde faaliyet gösteren micro ve küçük işletmelere mali destek verileceği söylendi.

Hibe edilecek destek ile işletmelerin kurumsallaşma çalışmaları desteklenerek ve fiziki altyapılarının geliştirilerek, üretim kapasitesinin arttırılması amaçlanıyor. 2010-2013 döneminde 60,2 milyon lira hibe desteği veren Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın, 2014 yılında iki bölgeye toplamda 20 milyon lira hibe desteği vereceği kaydedildi. Destek almak isteyen işletmelerin projeleri ile birlikte Karacadağ Kalkınma Ajansına başvurmaları gerektiği ifade edildi. Yapılacak başvuruların değerlendirmeye alınarak onaylanması halinde işletmeler hibe edilecek mali desteği alarak, gelişmelerinde kullanabilecek. Hibe edilecek desteğin işletmelerin gelişimine önemli katkı sağlayacağı belirtildi.

 Proje başvurularının bugünden itibaren 75 gün boyunca kabul edileceği ve son başvuru tarihinin 6 Ocak 2014 olduğu söylendi.

Kaynak: Şanlıurfa 

 

 

HABERE YORUM KAT