1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. Ünlü tiyatrocu hayatını kaybetti
Ünlü tiyatrocu hayatını kaybetti

Ünlü tiyatrocu hayatını kaybetti

İstanbul Devlet Tiyatrosu (DT) sanatçısı Gökalp Kulan, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

A+A-

İstanbul Devlet Tiyatrosun'dan yapılan açıklamada şu sözlere yeri verildi.Sanatçılarımızdan, son olarak "Bersisa" adlı oyunumuzda oynayan Sayın Gökalp Kulan 14 Şubat Pazar günü 03:00'da vefat etmiştir.

Sanatçımız için 15 Şubat 2016 Pazartesi günü saat 13:00'da Üsküdar Tekel Sahnesi'nde tören düzenlenecektir. Tören için İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürülüğü'nden saat 12:00'de servis kaldırılacaktır... Törenin ardından Üsküdar Karacaahmet Şakirin Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra sanatçımız cenazesi Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm tiyatro camiasına başsağlığı dileriz.


Gökalp Kulan kimdir


Gökalp Kulan, 1961'de İstanbul'da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun olduktan sonra 1984'te Bursa DT'de stajını tamamlamasının ardından İstanbul DT'de göreve başladı.


"Yaprak Dökümü", "Yunus Emre", "Deli", "İkizler", "Karagözüm İki Gözüm", "Açıl Kafam Açıl", "Güneş Batarken Bile Büyük", "Fesleğen Çıkmazı" ve "Bedensiz Kadın" gibi birçok oyunda görev yapan sanatçı, evli ve iki kız babası idi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler