1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Üniversiteye bombalı saldırı!
Üniversiteye bombalı saldırı!

Üniversiteye bombalı saldırı!

Diyarbakır'da Mehmet Akif Ersoy Kız Öğrenci Yurdu ile Dicle Üniversitesi (DÜ) Meslek Yüksekokulu'na el yapımı parça tesirli bomba atılırken, DÜ Eğitim Fakültesi'nde bulunan bir sınıf ise kundaklandı.

A+A-

Edinilen bilgilere göre ilk olay, Mehmet Akif Ersoy Kız Öğrenci Yurdu'nda meydana geldi. Eş zamanlı olarak okuma salonu ve yurt girişine kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce atılan parça tesirli ses bombaları büyük bir gürültüyle patladı. Panikleyen öğrenciler, yurdu terk etmeye çalıştı.
 
PARMAK İZİ ÇALIŞMASI BAŞMATILDI

 
Olayın ardından yurda gelen, olay yeri inceleme ekipleri, çalışmalarını tamamladıktan sonra yurttan ayrıldı. İkinci olay ise (DÜ) Diyarbakır Meslek Yüksekokulu'nda meydana geldi. El yapımı parça tesirli bomba bu kez tuvalete atıldı. Bölgeye gelen olay yeri inceleme ekipleri, parmak izi çalışması yapıp okuldan ayrıldı.
 
TİNER VE BALI KARIŞIMI

 
Aynı saatlerde DÜ Eğitim Fakültesi'nde bir sınıfın yandığı bilgisini alan polis ekipleri, fakülteye yöneldi. Tiner ve bali karışımını yakarak sınıfa atan kişi veya kişiler olay yerinden kaçmayı başardı. Polis DÜ çevresinde geniş güvenlik önlemi alarak, olayları gerçekleştiren faillerin peşine düştü. Meydana gelen olaylarda ölen ya da yaralanan olmazken, bombaların atıldığı yerler ile yakılan sınıfta maddi hasar meydana geldi.