1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Üniversiteli kadın tenisçiler Diyarbakır'da
Üniversiteli kadın tenisçiler Diyarbakır'da

Üniversiteli kadın tenisçiler Diyarbakır'da

Türkiye'nin 17 farklı üniversitesinden kısa adı ÜNİLİG olan Üniversiteler Ligi kapsamında Diyarbakır'a gelen kadın masa tenisçilerine Büyükşehir Belediyesi engellilerin hazırladığı bir repertuvar eşliğinde yemek verildi.

A+A-

Sümerpark Ortak Sosyal Yaşam Alanı'ndaki etkinliğe Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı ve Spor Müdürü Vahap Saçak ev sahipliği yaptı. Diyarbakır Büyükşehir Belediye sporcularının da katıldığı etkinlikte yemekleri Sümerpark'taki Meslek Edindirme Merkezi'ndeki Aşçılık Kursu hoca ve öğrencileri hazırladı. Engelli Şube Müdürlüğü bünyesinde çalışma yürüten Engelli Destek Merkezi'nin müzik eğitmeni Mustafa Demir ve engellilerin hazırladığı repertuvar eşliğinde yenilen yemekte Masa Tenisi Diyarbakır İl Temsilcisi Murat Evruk, masa tenisinin ülkede sevilen bir spor dalı olduğunu söyledi. İlk defa böyle büyük bir organizasyon yapıldığını belirten Evruk, bu tür organizasyonların Diyarbakır'ın tanıtımında etkili olduğunu bildirdi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Abdüllatif Umut'un da katıldığı yemekte Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı, 8.500 yıllık geçmişi bulunan Diyarbakır'ın pek çok medeniyete beşiklik ettiğini belirterek konuk sporcuları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dünyada ve Türkiye'de sporun rekabetçi, cinsiyetçi ve ayrımcı sistemi beslediğini belirten Kıratlı, “Biz sporu bu şekliyle kabul etmiyoruz. Bize göre spor dostluk, kardeşlik ve barıştır. Aynı zamanda halkların bir araya gelmesidir” dedi. Kıratlı, öğrenci sporculara teşekkür ederek başarılar diledi.

HABERE YORUM KAT