1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Üniversiteli Cansu, Diyarbakır'da Toprağa Verildi
Üniversiteli Cansu, Diyarbakır'da Toprağa Verildi

Üniversiteli Cansu, Diyarbakır'da Toprağa Verildi

BURSA'nın Mudanya İlçesi'nde meydana gelen trafik kazasıda ölen üniversite öğrencisi 18 yaşındaki Cansu Günay, Diyarbakır'da gözyaşları arasında toprağa verildi. Cansu Günay'ın babası, Aşanlar Müzik'in sahibi Mehmet Günay, gözyaşlarını tutamadı.

A+A-

Bursa'nın Mudanya İlçesi'nde dün, 3 üniversite öğrencisinin içinde bulunduğu otomobilin takla atması sonucu ölen 2 üniversiteli kızdan 18 yaşındaki Cansu Günay, bugün Diyarbakır Çiftte Havuzlar Mezarlığı'nda törenle son yolculuğuna uğurlandı. Bugün saat 09.45'te uçakla Diyarbakır'a getirilen Cansu Günay'ın cenazesini yakınları karşıladı. Günay'ın cenazesinin cenaze arabasına taşınması sırasında babası Mehmet Günay gözyaşlarını tutamadı. Uzun araç konvoyu ile merkez Sur İlçesi Hasırlı Mahallesi'ndeki tarihi Kurşunlu Cami'sine getirilen Cansu Günay için burada kılınan cenaze namazından sonra, Dicle Nehri kıyısındaki Çiftte Havuzlar Mezarlığı'na götürüldü. Mezarlıkta omuzlarda taşınan Günay'ın cenazesi, gözyaşları ve dualar eşliğinde toprağa verildi.

Cenaze törenine, İstanbul'da müzik yapımcılığı yapan 'Zaza Şeyhmus' olarak tanınan Şeyhmus İlgin, Cansu Günay'ın babası ve İstanbul'da birçok ünlü sanatçının bağlı olduğu Aşanlar Müzik'in sahibi Mehmet Günay ile yaklaşık 1000 kişi katıldı. Defin işlemi sırasında dualar okunurken, baba Mehmet Günay, mezar taşını öperek kızını son yolculuğuna uğurladı. "Gelinimin düğünü" dediği kızının cenaze töreni boyunca dün ve bugün kendisini yanlız bırakmayan herkese teşekkür eden baba Günay, "Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın, kimseye böyle bir acı vermesin. Bursa'dan getirdiğimiz gelinimi bugün güzel bir törenle uğurladık. Dün ve bugün bizi yanlız bırakmayan tüm dostlara teşekkür ediyorum. Evlat acısının tarifi yoktur" diye konuştu.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği 1'inci sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Cansu Günay ile erkek arkadaşı üniversite öğrencisi Muhammet Hamza Üstünbaş, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde okuyan kız arkadaşları 20 yaşındaki Kübra Buse Bingül'ü ziyaret için dün gittikleri Bursa'da kiraladıkları 16 JRM 37 plakalı araçla trafik kazası geçirmişti. Kaza sonucu araç içerisinde bulunan Cansu Günay ile Kübra Buse Bingül, yaşamını yitirirken, sürücü Muhammet Hamza Üstünbaş ise hafif yaralanmıştı.

HABERE YORUM KAT