1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Üniversitelerde tehlikeli gerginlik!Çok sayıda yaralı ve gözaltı
Üniversitelerde tehlikeli gerginlik!Çok sayıda yaralı ve gözaltı

Üniversitelerde tehlikeli gerginlik!Çok sayıda yaralı ve gözaltı

Eskişehir ve İstanbul'da üniversiteler karıştı. Karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada öğrenciler yaralanırken polis ekipleri çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

A+A-

Edinilen bilgiye göre, aralarında daha önceden husumet bulunan karşıt görüşlü iki grup üyeleri, fen-edebiyat fakültesinde karşı karşıya geldi.

Grup üyelerinin tartışması kısa sürede kavgaya dönüştü. İlk olarak kavgaya müdahale eden özel güvenlik görevlileri, öğrencileri gözaltına almak istedi. Bu sırada özel güvenlik görevlileri ve öğrenciler arasında arbede yaşandı. Daha sonra üniversiteye çevik kuvvet ekiplerinin de gelmesiyle olaylar yatıştırıldı.


Olaylarda 8 kişinin yaralanırken, 11 kişi de gözaltına alındı. Yaralılar, kentteki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınırken, gözaltına alınan 11 kişi ise Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü.


İSTANBUL'DA 2 ÜNİVERSİTEDE SİLVAN GERGİNLİĞİ: 14 GÖZALTI


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi'nde, gerçekleştirilen Silvan protestolarında öğrencilerle polis ekipleri arasında çıkan arbedede 14 kişi gözaltına alındı.


Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağı ve yaşanan olaylar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi'nde protesto edildi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti’deki Yerleşkesi’nde toplanan öğrencilerle polis ekipleri ile arbede çıktı. Çıkan arbede de polis Dev-Genç üyesi olduğu iddia edilen 8 kişiyi gözaltına aldı. Sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirilen şüphelilerin üzerinden çok sayıda torpil, afiş ve sopa çıktı.İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi’nde çıkan olaylar sonucu YDG-H sempatizanı oldukları iddia edilen 6 kişi çevik kuvvet polisleri tarafından gözaltına alınarak Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne getirildi.


Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki ifadeleri devam ediyor.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler