1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Üniversiteler arası kardeş kulüpler biraraya geldi
Üniversiteler arası kardeş kulüpler biraraya geldi

Üniversiteler arası kardeş kulüpler biraraya geldi

Elâzığ Fırat Üniversitesi Teknoloji Ar-Ge Kulübü öğrencileri Dicle Üniversitesi’ni ziyaret etti.

A+A-

Havacılık kulübü öğrencilerini kardeş kulüp seçerek Dicle’ye gelen Fırat Üniversitesi öğrencileri, kampüsü ve kongre merkezini çok beğendiklerini dile getirdiler.

Ortak projeler ile bağların kaynaşması, yamaç paraşütü ve model uçak yapımı üzerine sohbet eden öğrenciler, kongre merkezimizi gezdi ve karşılıklı sohbet ettiler. Teknoloji Ar-Ge Kulübü ve Havacılık Kulübü faaliyetlerinin yer aldığı slayt sonrası Havacılık kulübü Danışmanı ve Sivil Havacılık Yüksekokulu müdürü Doç. Dr. Vedat Veli Çay, yüksekokul ve kulüp olarak aktif çalışmalar yaptıklarını ve deneyimlerini anlatarak, “Bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Rektörlüğümüze ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına (SKS) teşekkürlerimizi iletiyoruz. Sizleri de üniversitemizde görmekten ve ağırlamaktan da mutluluk duyuyoruz” dedi.

Teknoloji Ar-Ge Kulübü danışmanı Prof. Dr. Sermin Ozan da “Kardeş şehirler, kardeş üniversiteler ve kardeş kulüpler olarak sizlerle her zaman ortak çalışmalar yapmaktan ayrı bir mutluluk duyacağız” diyerek, kendilerini ağırlayan Vedat Veli Çay’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından ortak çalışmalar için protokol imzalandı. Hatıra fotoğraflarının çekilmesinden sonra misafir öğrencilere çiğköfte ikram edildi. Meslek Yüksekokulunda düzenlenen çiğköfte ikramında rektör yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün de Fırat Üniversitesinden gelen öğrencilere ve akademisyenlerle bir araya geldi.

Teknoloji Ar-Ge kulübünü Dicle’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Eyigün, Üniversite olarak bütün üniversitelerin öğrencilerinin kendileri için değerli olduğunu, ziyaretlerine gelen tüm öğrencileri Diyarbakır’a yakışır bir misafirperverlikle ağırladıklarını ifade etti.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler