1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Üniversite ve sanayi el ele
Üniversite ve sanayi el ele

Üniversite ve sanayi el ele

DİYARBAKIR - İçişleri Bakanlığı Dernekler Başkanlığı tarafından desteklenen ve Güneydoğu Genç İş Adamları Derneği (GÜNGİAD) tarafından Dicle Üniversitesi işbirliği ile yürütülecek olan “Üniversite ve Sanayi El Ele Aynı Hedefe” adlı proje, Kasım 2015’de Di

A+A-

Konuya ilişkin GÜNGİAD’dan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, GÜNGİAD tarafından yürütülecek 12 aylık projenin amacının, bölgesel ekonomik gelişmeye katkı sunma ve bilgi birikimini üretime dönüştürebilmenin en önemli yollarından biri olan üniversite ve sanayi işbirliğini geliştirmek olduğu belirtilerek, “Bu işbirliğini gerçekleştirmek amacıyla proje kapsamında yapılacak faaliyetlerle Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksekokul öğrencileri ve sanayi alanında yer alan firmalara ulaşmayı hedeflemektedir.

 

Proje kapsamında yapılacak ‘kariyer günleri’ kapsamında üniversite öğrencilerine girişimcilik, CV hazırlama teknikleri, mülakat teknikleri, liderlik ve motivasyon, problem çözme teknikleri gibi eğitimler verilerek gençlerin kişisel gelişimleri sağlanacaktır.

 

Üniversite öğrencilerine tecrübe alanları açmak, yeni iş alanları yaratmak ve yereldeki sanayi sektöründe bulunan firmaları tanıtmak amacıyla ‘firma fuar etkinliği’ faaliyeti yürütülerek, Diyarbakır’da bulunan sanayi alanında faaliyet yürüten firmalar Dicle Üniversitesi’nde stand kurma şansı yakalayacaklardır. Bunun yanında OSB’ye yapılacak geziler de aynı amaca hizmet edecektir.

 

Son olarak üniversitedeki aldıkları teorik bilgiyi uygulayabilme ve deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla üniversite öğrencilerine sanayi sektöründeki firmalarda bir staj programı oluşturulacak ve uygulanacaktır” denildi.


(MP-Y)

HABERE YORUM KAT