1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Üniversite tercihlerinde dikkat sayı değişti!
Üniversite tercihlerinde dikkat sayı değişti!

Üniversite tercihlerinde dikkat sayı değişti!

LYS 2016 maratonu sona erdi. Sınava giren adayların heyecanlı bekleyişi devam ederken üniversite tercih kılavuzu yayınlandı. Tercih kılavuzunda nelere dikkat etmek gerek?

A+A-

Bu yıl üniversite tercihi yapacak gençler, ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nda seçecekleri üniversitelerle ilgili başta akreditasyon ve mezunlarının sınav başarıları olmak üzere farklı bilgilere ulaşabilecekler.

Habertürk'te yer alan habere göre, adaylara ön bilgi vermek amacıyla yayımlanan ve tercihlerin 26 Temmuz-2 Ağustos arasında olduğu belirtilen kılavuzdaki değişiklikleri Fem Yayınları Eğitim Koordinatörü Faruk Ardıç şöyle aktardı:

TERCİH SAYISI 24'E DÜŞTÜ!

-Geçen yıl tıp ve hukuk fakülteleri için gelen başarı sırası barajına bu yıl mimarlık ve mühendislik fakülteleri de eklendi.

-Daha önce 30 olan tercih sayısı bu yıl 24 oldu.

lysjpeg.jpeg

EK PUAN KALKTI

-Bu sene ilk kez tercih yapacak olan meslek lisesi mezunları kendi alanlarıyla ilgili tercih yaptıklarında ek puan alamayacaklar.

-Mühendislik, tıp, veterinerlik başta olmak üzere bazı programlara yeterliliklerini kanıtlamak için yurt dışı ve yurtiçinde sivil toplum kuruluşları tarafından verilen akreditasyonlar bu yıl kılavuzda programların karşısına eklendi.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT