1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Üniversite öğrencilerine hapis cezası
Üniversite öğrencilerine hapis cezası

Üniversite öğrencilerine hapis cezası

Olay çıkartan üniversite öğrencilerine hapis ve para cezası verildi...

A+A-
Diyarbakır Dicle Üniversitesi'nde sol görüşlü öğrenciler ile çatışan 5 Bilge Gençlik Kulübü üyesi üniversite öğrencisine toplam 15 yıl 9 ay hapis cezası ve 36 bin lira para cezasına çarptırıldı.
 
Diyarbakır Dicle Üniversitesi'nde Nisan ayında afiş asma yüzünden Bilge Gençlik Kulübü üyesi ve sol görüşlü öğrenciler arasında bir hafta süren olaylar sonrası kavgaya karışan öğrenciler hakkında dava açıldı. Diyarbakır 8. Ağır Ceza Mahkemesi, olaylara karışan Bilge Gençlik Kulübü üyesi 5 öğrenci ile ilgili kararını verdi. Mahkeme; C.T.,E.T.,M.A.,Ş.A. isimli öğrencilere 'örgüte üye olmak ile birlikte örgüt adına suç işlemekten dolayı 3 yıl 1 ay 15'er gün hapis cezası yürüyüş kanununa muhalefet etme suçunda ise 6'şar bin lire ise para cezası verdi. Mahkeme S.Ç. adlı üniversite öğrencisine ise 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası ve 12 bin lira para cezasına çarptı.
 
Olaylara karışan sol görüşlü öğrenciler ile ilgili dava ise sürüyor. Dicle Üniversitesi'nde Nisan ayında Hizbullah tabanı oluşturan 'Bilge Gençlik Kulübü) ve PKK-BDP tabanını oluşturan 'sol görüşlü' öğrenciler arasında çıkan kavgayı polisin sert müdahalesi ile son bulmuştu.

HABERE YORUM KAT