1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Üniversite mezunu, otoparkta çalışıyor
Üniversite mezunu, otoparkta çalışıyor

Üniversite mezunu, otoparkta çalışıyor

Erdal Can. Üniversite mezunu. 2013 yılında Tunceli Üniversitesi Su Ürünlerinden mezun oldu, bu yıl da KPSS'den 70'e yakın puan Aldı.

A+A-
Ancak, üniversite muzunu 34 yaşındaki Erdal Can, kendi branşıyla ilgili nereye başvurduysa, iş bulamadı.
 
Açıklamalarda bulunan Erdal Can, 'otoparkta çalışıyorum. Merkez Yenişehir İlçesinde bulunan eski SGK binası karşısında görev yapıyorum.
 
Park eden araçlara makbuz keserek, Aldığım maaşla hayatını idame ettirmeye çalışıyorum. Ne yazık ki, çaldığım kapılar, torpilim olmadığı için yüzüme kapandı. En sonunda bu işe girmek zorunda kaldım. Elbette ki, işin ayıbı olmaz. İnsan ekmeğini gerekirse taş taşıyarak da kazanmalıdır.
 
Ancak benim üzüldüğüm nokta, mezun olduğum bölüm veya ona yakın bir sektörde çalışamamak. Bunca yıl okuyup, teorik ve pratik olarak bilgi edindiğiniz bir branşta iş bulamamak, insanı fazlasıyla üzüyor. Bu yılın temmuz Ayında, bu işe girdim.Aslında okumayı çok seviyorum. Gençliğim hep okumakla geçti. 4 yıl üniversite okudum. Ama ne yazık ki, torpiliniz olmadı mı, istediğiniz ettiğiniz işe giremiyorsunuz. Ekmek parası için bu işi yapıyorum.
 
Gelirim ve maddi durumum elverişli olmadığı için de evlenemiyorum. 'İşin yoksa, kız da yok' dediler. Onlar da haklılar.10 saat boyunca, ayakta bu işi yapıyorum.  Her sabah saat 07'den, Akşam saat 17.00'a kadar işimin başındayım. Resmi tatillerde bile çalışmak zorunda kalıyorum. Üstelik mesai ücreti de verilmiyor.
 
Yetkililere seslenmek istiyorum. Üniversitelerin çoğaldığından ve ülkemizin her yerinde üniversiteler oluşundan dolayı övünüyorsunuz.Ama üniversite mezunu binlerce gence iş bulamıyorsunuz. Madem iş temin edemeyeceksiniz, o zaman neden bunca üniversiteler açıyorsunuz?'.
 
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT