1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ün ailesine Kaymakam sahip çıktı
Ün ailesine Kaymakam sahip çıktı

Ün ailesine Kaymakam sahip çıktı

Diyarbakır’ın Sur ilçesi’nde sokağa çıkma yasağının uygulandığı Savaş mahallesinde çatışma ortasında kalıp hastaneye sığınan Ün ailesine Sur Kaymakamlığı sahip çıktı.

A+A-

Sur ilçesinde yaşanan olaylardan dolayı güvenli yer ararken çatışmanın ortasında kalan Ün ailesi Diyarbakır’da Dermanbaba olarak tanınan hayırsever Yılmaz Acu’nun yardımı ile Selahaddin Eyyubi Hastanesine sığındı.

7 kişilik aile yaşanan olumsuz gelişmelerden dolayı bir yandan ev, gıda, giyecek sıkıntısı yaşarken diğer yandan çocuklarının eğitimlerine ara vermelerinden ötürü oldukça kötü günler geçiriyor. Durumdan haberdar olan Sur Kaymakamlığı hemen harekete geçip Ün ailesini kaymakamlığa davet etti. Kendilerini Kaymakam Memduh Tura makamında kabul ederek ailenin sorunlarını dinledi. 


Yaşanan gelişmelerin bir çok aileye olumsuz şekilde yansıdığını belirten Tura sorunların en kısa sürede çözüme kavuşturulacağını belirterek sözlerine şöyle devam etti ; ‘’Bizim kapımız her zaman için vatandaşlarımıza sonuna kadar açık olacaktır. Mağdur olan ailelere Kaymakamlığımızın tüm imkanlarını seferber ediyoruz. Ün ailesinin yaşadığı sıkıntıları ivedi gidermek için girişimleri başlattık. Bu bağlamda kalıcı bir yer tahsis edilinceye kadar aileyi bir kamu kuruluşu misafirhanesinde ağırlayıp çocukların eğitimlerine devam edebilmelerini sağlayacağız. 


Mağdur aileye sahip çıkarak kendileriyle yakinen ilgilenen hayırsever Dermanbaba Yılmaz Acu 5 çocuklu aile ile birlikte Kaymakam Memduh Tura’yı makamında ziyaret etti. Birkaç gün önce adeta savaşın ortasında kalan aile sığınacak yer bulamayınca hastane bahçesinde beklemeye başladı.

 

Bu durumu gören Dermanbaba Lakaplı hayırsever Yılmaz Acu Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimi Şenol Gedik ile görüşerek aileyi bir gece hastanede misafir etti. Daha sonraki günü de Yılmaz Acu’nun işyerinde geçiren aileye kaymakamlık sahip çıktı. 


Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ün ailesinin reisi Ağa Han Ün, “Savaşın ortasında kaldık gidecek yerimiz yoktu, ailem ile birlikte hastaneye sığındık orada bizleri Dermanbaba Yılmaz Acu karşıladı ve Şenol Hoca ile görüştü saolsunlar bir gece orada misafir ettiler.

 

Daha sonra ki gün Yılmaz Acu bey ise sabah bizleri alarak kendi bürosuna götürerek ağırladı  yani çok mutlu olduk. Bizlere yardımcı olan Diyarbakırspor Azrailler gurubu fahri Başkanı Ramazan Tuğay ve  tüm hastane personellerine sonsuz teşekkür ediyorum. Sayın kaymakamımız Memduh Tura bey bizleri şuan bir misafirhaneye yerleştirecek ev kiralayacaklar daha doğrusu çatışmasız bir ortamda yaşayacağız inşallah bu olaylar son olur  huzurumuz kalmadı Allah devletimizden razı olsun” diye konuştu.


Her zaman fakirin ve muhtacın destekçisi olan Dermanbaba lakaplı Yılmaz Acu ise, “Ün ailesinin  durumu apaçık ortada çok yazık üzüldüm hastanede acilde gördük başhekim Şenol Gedik beyi aradım sağolsun yardımcı oldu. Aynı zamanda kendi büroma getirdim  çok rahat bir ortamda misafir ettik. Sayın Kaymakam Memduh Tura bey aileyi aradı ev  kiralayacaklarını söylediler tüm ihtiyaçlarını gidereceklerini söyledi. Kapılarının her kese açık olduğunu dile getirdi. Yazık günah insanlarımız yuvalarından oluyorlar  evler yuvalar dağılıyor esnafımız iflas eşiğinde geldi işçi memur kaçıyor Diyarbakır’dan. Bu olaylar tüm Türkiye’yi üzmektedir artık yeter.

 

Olayların yaşanmasını istemiyoruz  insanca yaşamak istiyoruz savaş bizim neyimize el insaf yeter artık kimsenin hakkı yok huzur kaçırmaya ölümler fayda getirmiyor  bu aile gibi onbinlerce insanımız mağdur oluyor olan fakir fukaraya oluyor barış olsun insanlık olsun savaşa hayır diyoruz kimseler ölmesin et tırnaktan kopmaz emeği geçenlerden Allah razı olsun” diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT