1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Umut Kapısı'ndan Suriyeli Mültecilere yardım
Umut Kapısı'ndan Suriyeli Mültecilere yardım

Umut Kapısı'ndan Suriyeli Mültecilere yardım

Diyarbakır Umut Kapısı Gıda Bankası, ülkelerinde yaşanan iç savaştan kaçarak Diyarbakır'a gelen Suriyeli mültecilere yönelik yardımlarını aralıksız sürdürüyor.

A+A-

Yaptığı yardım faaliyetleri ile adından sıkça bahsettiren Diyarbakır Umut Kapısı Gıda Bankası Derneği, Suriye'den Diyarbakır'a gelerek Mardin yolu üzerinde kurdukları çadırlarda soğuk havaya rağmen hayat mücadelesi veren mültecilere yardımda bulunmaya devam ediyor.

Daha önce de gıda, giysi yardımında bulunan Diyarbakır Umut Kapısı Gıda Bankası, bu sefer de mültecilere ekmek, gıda ve giysi yardımında bulundu.
Dernek yetkililerinin oluşturduğu yardım komisyonu, Suriyeli mültecilerin çadırlarını tek tek ziyaret ederek yardımlarda bulundu.

Yapılan yardımlardan memnuniyetlerini dile getiren mülteciler, soğuk hava şartları nedeniyle yakacak ve giysi sıkıntısı çektiklerini dile getirdiler.

Suriye'de yaklaşık iki yıldır yaşanan iç savaş halkı mağdur etmeye devam ediyor. Yaşanan iç savaştan dolayı şimdiye kadar 50 binin üzerinde insan hayatını kaybederken, 500 binin üzerinde Suriyeli ülkelerindeki iç karışıklardan kaçarak komşu ülkelere sığınarak mülteci konumuna düştü.

 

 

(Murat Bacak - İLKHA)