1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Umut kapısı gıda bankasından kurban kampanyası
Umut kapısı gıda bankasından kurban kampanyası

Umut kapısı gıda bankasından kurban kampanyası

Kurban kampanyası çalışmalarına başlayan Diyarbakır Umut Kapısı Gıda Bankası, hayırseverlerden Kurban Kampanyasına destek çağrısında bulundu.

A+A-

Her yıl on binlerce mağdur ve ihtiyaç sahibi aileye kurban eti dağıtan Diyarbakır Umut Kapısı Gıda Bankası, bu yıl ki Kurban Kampanyası çalışmalarına başladı.

 

Dernek, hayırseverlerden Kurban Kampanyasına destek çağrısında bulundu.


Kampanya hakkında İlke Haber Ajansı (İLKHA)’ya açıklamalarda bulunan Diyarbakır Umut Kapısı Gıda Bankası Derneği Başkanı M.Sıddık Furkan, bu yıl ki kurban yardım bedelinin 500 TL olduğunu belirtti.


Hayırseverler ile ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü vazifesi gördüklerini tekrarlayan Umut Kapısı Gıda Bankası Derneği Başkanı Furkan, “ Toplumumuzda muhakkak ki birçok fakir ve mağdur aile var. Bu ailelerin gözleri bir parça ettedir.

 

Hayırsever kardeşlerimizin yapacakları yardımlarla bu yıl da on binlerce ihtiyaç sahibi aileye et ulaştırmış olacağız. Bu konuda tüm hayırseverleri kurban bağışında bulunmaya davet ediyoruz” diyerek hayırseverleri Kurban Kampanyasına destek vermeye çağırdı.


Son olarak ihtiyaç sahibi ailelerin, Şehit Yasinlerin dağıtacağı kurban etini beklediğine vurgu yapan Furkan, kurban bağışı yapmak isteyenlerin (0412) 252 52 22 numaralı telefondan kendilerine ulaşabileceğini belirtti.


Umut Kervanı Yardım Platformuna üye sivil toplum kuruluşlarından Diyarbakır Umut Kapısı Gıda Bankasının, geçen yıl Kobani bahaneli olaylarda gönüllü üyeleri Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökgöz ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtırken vahşice katledilmişti.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler