1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Umudun Sesi mağdurlara umut olmaya devam ediyor
Umudun Sesi mağdurlara umut olmaya devam ediyor

Umudun Sesi mağdurlara umut olmaya devam ediyor

DİYARBAKIR - Hayatı paylaşmak için engel yok sloganı ile engelli, muhtaç ve mağdur ailelerin yardımına koşan Umudun Sesi ekibi Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahallesi’nde yalnız yaşayan ve ablası ile komşularının desteği ile ayakta kalmaya çalışa

A+A-

Diyarbakır ve bölge illerindeki engelli, muhtaç ve mağdur ailelere yardım elini uzatmak için Umudun Sesi Gazetesi’ni kuran Ömer Aldağ başkanlığındaki ekip, engelleri birlikte aşmak için aylık olarak çıkardıkları bülten ile mağdur ailelerin sesi olmaya devam ediyor.

Bültende sadece engelli, mağdur ve muhtaç ailelere yer vererek, bu ailelerin sesini duyurup umut olmaya çalışan Umudun Sesi Gazetesi ekibi Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahalesi’nde tek başına yaşayan 56 yaşındaki Mustafa Korkmaz’ı evinde ziyaret ederek yardım kolilerini teslim etti. Mustafa Korkmaz’ın ihtiyaçlarını tespit eden Umudun Sesi Gazetesi ekibi, Korkmaz’a umut olmak için evini ziyaret etti.

Ablası ve komşularının yardımlarıyla hayata tutunan Korkmaz’ı evinde ziyaret eden ekip, bu ziyaretlerini bültenlerinde haberleştirerek kimsesiz vatandaşın sesi oldu. Böbrek ve prostat hastası olan Mustafa Korkmaz, haftanın belirli günlerinde diyalize bağlı olarak yaşadığını ve en büyük arzusunun bir an önce uygun bir böbrek bulunarak nakil yapılması olduğunu söyledi. Maddi imkansızlıklar dolayısıyla tedavi olmakta zorlandığını dile getiren Korkmaz, böbrek nakli konusunda hayırseverlerin desteğini beklediğini dile getirdi.


Umudun Sesi ekibi tarafından yaşam malzemesi, erzak ve gıdadan oluşan yardım paketlerinin teslim edildiği Mustafa Korkmaz bu duyarlılıktan dolayı ekibe teşekkür etti.


(İHA-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT