1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Umudu Başbakan Erdoğan'ı görmekti ama göremedi
Umudu Başbakan Erdoğan'ı görmekti ama göremedi

Umudu Başbakan Erdoğan'ı görmekti ama göremedi

Diyarbakır'da yürüme engelli 19 yaşındaki Gülnur Baytekin, umut olacağı düşüncesiyle Başbakan'ı görmek istedi ancak göremedi.

A+A-

Diyarbakırlı Baytekin, 3 yaşında yakalandığı serebral palsi (sipi) hastalığı nedeniyle yürüyemiyor. Beyinden kaynaklanan, hareketlerin kontrolünü olumsuz etkileyen Serebral Palsi, (SİPİ) hastası 19 yaşındaki Gülnur Baytekin, hafta sonu Diyarbakır'da olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı görmeyi umuyordu. Kalabalıkta Başbakan'a ulaşamayan Baytekin, "Başbakan ile görüşmeyi umut ediyordum ama göremedim" dedi.

BENDE SAĞLIKLI İNSANLARI GİBİ YAŞAMAK İSTİYORUM
Başbakan'ı göremediği için çok üzüldüğünü kaydeden Baytekin, Başbakan'a çağrıda bulunarak, "Artık ben de sağlıklı insanlar gibi yaşamak ve okula gitmek istiyorum" dedi. Yakalandığı bu hastalıktan kurtulmak istediğini belirten Baytekin şunları söyledi:

"Annem ve babam bana sahip çıkıyor. Bir dediğimi iki etmiyorlar. Annem ve babam benim ihtiyaçlarımı görüyorlar. Bu nedenle bel fıtığı oldular. Sayın başbakanımızın hafta sonu geleceğini duydum. Para falan istemiyoruz. Sadece sağlığıma nasıl kavuşurum, nerde, nasıl tedavi olabilirim. Bu konuda yardım isteyecektim. Her günüm bir azap. Ama umudumu kaybetmedim. Bir umut ışığı olur diye yaşadım. Ama maalesef ne Diyarbakır'da, ne de Bismil ve Ergani'de kalabalık ve izdiham nedeniyle, kendisine ulaşamadım. Çok üzüldüm. Okul okumak, Akranlarım gibi yürümek, koşmak istiyorum"

HABERE YORUM KAT