1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Umre Turları
Umre Turları

Umre Turları

Umre turları üzerine sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızı inceleyebilirsiniz. Müslümanların, hac ibadeti dışında umre ziyareti yapabilmesi mümkündür.

A+A-

Umre turları üzerine sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızı inceleyebilirsiniz. Müslümanların, hac ibadeti dışında umre ziyareti yapabilmesi mümkündür. Bu konudaki arz talep ilişkisine bakılarak neticede ortaya ortaya çıkmıştır. Düşünmeniz gereken ufak tefek detaylar, tur firmaları tarafından geniş kapsamlı şekilde düşünülür ve sizlere paket halinde hizmetler sunulur. Bu paketler firmalara göre farklılık gösterir.

Umre Turu Nedir?

Umre turu, umre ibadetinin yapılabilmesi için konaklama, yiyecek-içecek, umre ibadetinin yapılabilmesi için gerekli ekipmanlar ve eylemleri kapsayan hizmet paketidir. Çok sayıda Müslüman bu şekilde paket turlardan kendilerine uygun süre ve ücrette hizmet paketleri satın alarak umre ibadetini yapmaktadır. Umre turları birçok hizmeti içinde barındırmasından ötürü kendi başınıza yapacağınız umre ziyaretine göre hem fiyat açısından hem zaman açısından çok daha avantajlıdır.

Umre Turu için Firma Seçiminde Dikkat Edilecekler

Umre turları için firma araştırırken karşınıza birçok firma çıkacaktır. Birçok firma mantık çerçevesinde vaatler sunarken; bir o kadar firma da aşırı uçuk vaatlerde bulunur. Bu vaatlere kapılıp yanlış tercihlerde bulunmayınız. her yıl değiştiğini ve fiyatların ortalama olarak birbirine yaklaşık olduğu aklınızda bulunsun. Bu fiyatların altında gördükleriniz beklediğiniz hizmeti almamanıza ve hayal kırıklığı yaşamanıza neden olabileceği gibi huzurla yapmanız gereken ibadetinizi de sorunlu kılacaktır. Bununla beraber uçuk fiyatlara içi boş hizmetlerle de karşılaşma olasılığınız vardır. Bu konuda da dikkatli olmalısınız. Kullanıcı yorumlarından, daha önce umre turuna katılmış olan tecrübeli isimlerden faydalanabilirsiniz.

Umre Turu için Uygun Firma Nasıl Olmalıdır?

Seçeceğiniz firmanın Arabistan sınırları içindeki Mekke ile sürekli ve kaliteli bir iletişime sahip olması gerekir. Mekke sınırlarında firmaya ait olan bir ekip bulunmalı ve oraya gittiğinizde yaşayacağınız sorunlarla yakından ilgilenmelidir. Bu ekip sizlere sağlık, ulaşım, yeme-içme, konaklama, rehberlik konularında tüm gücüyle yardımcı olmalıdır. Firmaya haftanın her günü ve her saati ulaşabilmelisiniz. Aksi durumların ne zaman karşınıza çıkacağını bilemezsiniz. Umre konusunda tecrübeli ve ibadetinizi yapmanız konusunda yardımcı olabilecek kapasitede personeller bulundurması da önemli diğer bir konudur.  Ayrıca umre turu için vereceğiniz ücretin garantisine dikkat etmelisiniz. Fiyatlarında gizlice ve ciddi tutarlarda farklılıklar yapabilecek firmalardan uzak durmalısınız. Tüm bunları öğrenmek için firmanın referanslarını inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT