1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Umre Turları
Umre Turları

Umre Turları

İslam dinince gerçekleştirilmesi gereken Kabe ziyaretinin zamanı dışında yerine getirilmesi umre ziyaretleri olarak bilinmektedir.

A+A-

İslam dinince gerçekleştirilmesi gereken Kabe ziyaretinin zamanı dışında yerine getirilmesi umre ziyaretleri olarak bilinmektedir. Umre ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi maksadı ile sitemiz tarafından başlığı altında programlar düzenlenmektedir. Bu programlar umre görevinin yerine getirilmesinde sunulan ayrıcalıklı hizmetler olarak değerli ziyaretçilerimizin paylaşımına sunulmaktadır. Kaliteli hizmet anlayışı ilkeleri dahilinde yerine getirilen bu programlar, temel anlamda aynı şekilde tasarlanmak ile birlikte, turlardaki genel fark ziyaret alanlarının konaklanan gün ve gece sayısına göre sınırlanmasından meydana gelmektedir. Umre tur programları içeriğinde, kutsal alanların ziyaret edilmesi, konaklama, ağırlama ve rehberlik hizmetlerinin yer alması gibi hususlar bulunmaktadır. Program çeşitlerimizden tercihte bulunmak siz değerli ihtiyaç sahiplerinin inisiyatifinde yer almaktadır.

Umre ziyaretinin yerine getirilmesi maksadı ile ihtiyaç duyulan maddi miktarlar, umre fiyatları başlığı altında sitemizde açıklanmaktadır. Bu başlığın altında umre görevi ile ilgili ihtiyaç duyulabilecek her türlü hizmet tek tek belirtilmiş ve ücretlendirmeye tabi tutulmuştur. Fiyatlara etki eden hizmet sunumlarının başlıklarını şu şekilde sıralamak mümkündür. Hizmet sektörü açısından kutsal mekanlarda verilen hizmet bedellerinin fiyatları, hava limanlarında organize edilen karşılama ve uğurlama bedellerinin fiyatları, Mekke ve Medine şehirlerindeki ziyaret organizasyon bedellerinin fiyatları yer almaktadır. Ulaşım hizmetleri açısından ise, umre ziyaretine gidiş ve dönüşlerde ihtiyaç duyulan ulaşım bedellerinin yani uçak bedellerinin bilet fiyatları, Mekke ve Medine şehirleri arasındaki ulaşım bedellerinin bilet fiyatları dikkate alınmaktadır. Ayrıca konaklama hizmetleri açısından da, otellerdeki gece gündüz konaklama bedelleri fiyatları dahil edilmektedir. Bahse konu konaklama hizmet bedellerine sabah kahvaltısı ile akşam yemeği dahil edilmiş konumda bulunmaktadır. Sitemiz sunduğu kaliteli hizmet anlayışı içerisinde, ihtiyaç duyulan her türlü bedeli programlarına ya da organizasyonlarına dahil ederek ekstra bir maliyet ile karşılaşmanıza engel olmaktadır. Yukarıda belirtilen bedellere vize işlemleri için gerekli olan maddi külfette eklenmiş durumdadır.

Umrenin Önemi

Umre ziyaretinde bulunan Müslümanların, eşitlik, kardeşlik, paylaşımcılık, güzel ahlak sahibi olma, dürüstlük, doğruluk, inanç bütünlüğü sağlanması, dini muhakeme yeteneğinin ve bağlılığının gelişmesi gibi özelliklerinin arttığı ve bu yöndeki olumlu manevi duyguların yükselmekte olduğu bilinen bir gerçektir. 

HABERE YORUM KAT