1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Umre ödüllü siyer yarışması
Umre ödüllü siyer yarışması

Umre ödüllü siyer yarışması

Anadolu Gençlik Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı Engin: "Amacımız, lise öğrencilerinin aidiyet duygularını pekiştirmek ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in hayatı hakkında daha hassas ve daha ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlamaktır".

A+A-

Anadolu Gençlik Derneği (ADG) Diyarbakır Şubesi Başkanı Abdurrahman Engin, ülke genelinde "Liseli Gençler Efendimizin İzinde" isimli Siyer-i Nebir yarışması düzenlendiğini bildirdi.

AGD Şube Başkanı Ergin, yarışmayla ilgili kentteki 105 lisede afiş ve tanıtım çalışması yaptıklarını söyledi.Yarışma için 81 ilde çalışmaların sürdüğünü ifade eden Ergin, şöyle konuştu:

UMRE ÖDÜLLÜ SİYER YARIŞMASI

"Amacımız, lise öğrencilerinin aidiyet duygularını pekiştirmek ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in hayatı hakkında daha hassas ve daha ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlamaktır. Sevgili peygamberimizin hayatının daha iyi öğrenilmesine yapılabilecek küçük bir katkıyı, en büyük bahtiyarlık kabul edenler bulunduğu müddetçe, efendimiz hakkında daha birçok eser, program, yarışmalar düzenlenecektir."

Yarışmaya son başvurunun 13 Nisan olduğunu hatırlatan Ergin, dereceye girenlere çeşitli hediyelerin verileceğini bildirdi.

BAŞVURULAR 13 NİSAN'A KADAR

Sınavın 2 aşamalı yapılacağını anlatan Ergin, şöyle devam etti:

"İl birincileri, AGD Genel Merkezi'nin yapacağı sınava girmeye hak kazanacaklardır. Yarışmaya katılmak için müracaat edenlere İrfan Yücel'in Peygamberimizin Hayatı isimli eser hediye edilecek. Yarışmada birinciye umre ziyareti, ikinciye dizüstü bilgisayar, üçüncüye cep telefonu, dördüncüye tablet bilgisayar hediye edilecektir. Ayrıca ilk 100'e giren öğrenciler 31 Mayıs'ta düzenlenecek olan İstanbul'un fethi programına ücretsiz gitmeye hak kazanacaklardır."

HABERE YORUM KAT