1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ulusal çocuk kongresi Diyarbakır'da yapılacak
Ulusal çocuk kongresi Diyarbakır'da yapılacak

Ulusal çocuk kongresi Diyarbakır'da yapılacak

DİYARBAKIR- Çocuk Kardiyolojisi Derneğince her yıl farklı bir ilde düzenlenen 13. Ulusal Çocuk Kongresi, dernek üyelerinin talebi üzerine bu yıl Diyarbakır'da gerçekleştirilecek.

A+A-
Dicle Üniversitesinde (DÜ) 16-19 Nisan 2014 tarihleri arasında düzenlenecek kongre ile bilimsel çalışmaların yanı sıra bölgenin tanıtılması da amaçlanıyor.
 
Kongrenin lokal başkanlığını yapan DÜ Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Meki Bilici, yaptığı açıklamada, kongrenin yapılacağı ilin belirlenmesi için dernek üyeleri arasında anket düzenlendiğini ifade ederek, ankette en çok üyenin oyunu alan Diyarbakır'ın kongreye ev sahipliği yapmaya hak kazandığını söyledi.
 
Doç. Dr. Bilici, Diyarbakır'ın ankette en çok Trabzon ve Erzurum ile yarıştığına dikkati çekerek, kongreye katılacak Türkiye'nin seçkin hekimlerine bilimsel programdan arta kalan zamanlarda hem Diyarbakır'ı hem de bölgeyi tanıtma fırsatı bulacaklarını kaydetti.
 
"Kongre bilimsel çalışmaların yanı sıra bölgenin tanıtılmasına da katkı sunacak" diyen Bilici, kongrenin Diyarbakır'da yapılmasına öncülük eden Çocuk Kardiyolojisi Derneği Yönetim Kurulu ve üyelerine teşekkür etti.
 
Bilici, kongrenin DÜ Kongre Merkezinde gerçekleştirileceğini sözlerine ekleyerek, Diyarbakır'ın ve DÜ'nün ulusal bir kongreye ev sahipliği yapacak olmasının mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.
 
 
Muhabir: Sema Kaplan 
Yayınlayan: İbrahim Yakut

HABERE YORUM KAT