1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ulusal basın Diyarbakır'a bunu hep yapıyor
Ulusal basın Diyarbakır'a bunu hep yapıyor

Ulusal basın Diyarbakır'a bunu hep yapıyor

DİYARİNSESİ.ORG - Dün oynanan Amedspor - Galatasaray kupa karşılaşmasının yankıları devam ediyor.

A+A-

Maç öncesi ve sonrası yaşanan olaylar, İstiklal Marşı'nın ıslıklanması ulusal basına farklı yansıyınca Azrailler Grubu Başkanı Ramazan Tugay, haberlerin çarpıtıldığını söyleyerek "Olayları farklı bir şekilde kamuyouna yansıtanlar, resmen yalan haber yapmışlar" dedi.

DİYARBAKIR KALESİ

Tugay, Azrailler Grubunun bu karşılaşmaya gitmediğini belirterek şunları söyledi: "Önce şunu söylemek isterim ki Ulusal Basın maalesef Diyarbakır'a farklı gözlüklerle bakıyor. Bizler Azrailler olarak bu maç öncesi bir karar aldık ve maça gitmeyeceğimizi 1 gün önce duyurduk. Kentin ekonomik durumu ve gençlerimizin yüksek bilet fiyatlarını karşılayamacaklarını söyledik. Amedspor yönetimine bilet fiyatlarını bizler için yarı fiyattan vermesini talep etmiştik, kabul görmedi. Bizlerde Galatasaray maçına gitmeyeceğimizi kamuoyuna açıklamıştık. Bir diğer konu ise bu kent sadece Diyarbakır Kalesidir, Burada yaşayan bazı kişilerin İstanbul Takımının formalarını üstlerine geçirerek, Galatasaray Kalesi gibi pankart açanlara, karşı bir tepkimiz oldu. Evet maçımıza gelir misafirmiz olurlar ancak hiç kimse bizim kentimizi kendi kalesi gibi göstermek cehaletine düşemez. Maç öncesi yapılan protesto eylemi asla maça girmek için yapılmadı. Bunu bu şekilde manşetlerine taşıyanlar yalan haberle kamuoyunu yanılttılar.

İSTİKLAL MARŞINA SAYGISIZLIK OLMADI

Öte yandan maçta İstiklal Marşı ıslıklandı şeklinde haberler yapıldı, bu da tamamen uydurma bir haberdir. Biz maçta yaşananları tek tek arkadaşlarımızdan öğrendik. Tribünlerin tamamen açılmaması nedeniyle binlerce insan dışarda kaldı. Öte yandan yine GS tribünlerinin kışkırtıcı bazı söylemleri olmuş,  Bu konuları ıslıklayan Taraftarımıza uydurma haber yapılarak manşete taşıyanlar maalesef Diyarbakır'a bakış açılarını bir kez daha ortaya serdiler. Diyarbakır'da bugüne kadar asla bu tür ıslıklanma olmamıştır, evet taraftar marş çaldığı zaman belki okumaz, ama ayağa kalkıp saygısını gösterir. İlk kez maç olmuyor burada insanların kafasını karıştırarak ne yapılmaya çalışılıyor biz bunlara alıştık. Sırf gazetesinde sansasyonel haber için yalan haberlerle bu kentin imajını kirtletmeye kimsenin hakkı yok.

FUTBOL HAİNLERİ

Maç içerisinde yapılan, taş ve pet şişe atanlarada seslenen Ramazan Tugay: "Bunları yapanları asla taraftar kabul etmiyoruz. Bunlar futbola ihanet eden bu kentin futbol hainleridir. Onları bizlerde kesinlikle içmize almıyoruz. Burada maalesef yönetiminde zaafiyeti oldu, tribünlere hakim olamadılar. Bizim gittiğimiz maçlarda asla bir toplu iğne dahi atamazlar. Siz tribünlere hakim olamazsanız işte bu olaylar olur. Birazda olayları bu şekilde değerlendirin"

HABERE YORUM KAT