1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Uludere'nin aydınlatılamaması insanlık ayıbıdır
Uludere'nin aydınlatılamaması insanlık ayıbıdır

Uludere'nin aydınlatılamaması insanlık ayıbıdır

DİYARBAKIR - Güneydoğu Anadolu Dernekler Federasyonu (GÜNFİAD) Genel Başkanı Rıdvan Söylemez, Uludere olayının 2. yıl dönümü ile yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili açıklama yaptı.

A+A-
Şırnak'ın Uludere ilçesinde 34 kişinin hayatını kaybettiği bombalama olayının 2. yıl dönümü nedeniyle Diyarbakır'da vatandaşlarla bir araya gelen Söylemez, olayın üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen olayın aydınlatılmamasının bir insanlık ayıbı olduğunu söyledi. Son günlerde yaşanan yolsuzluk olayları ve bakanların istifasına da değinen Söylemez, hükümete karşı darbe yapılarak çözüm sürecinin hedef alınmak istendiğini vurguladı.
 
Söylemez, "Türkiye'de iyi veya kötü 12 yıldır süregelen bir istikrar var. 40 yıldır bir hiç uğruna vefat eden gençlerin artık kol kola, omuz omuza ülkesi için çalışacağı yeni bir süreç var. Çözüm sürecini ve Başbakanın Kürt halkı ile bir araya gelerek bu ülkedeki kardeş kanını durdurmasını hazmedemeyenler, hükümete karşı darbe yapmak istiyorlar. Bugün oynanan oyun karşısında tüm halkların dimdik Sayın Başbakanın arkasında durup bu kirli oyunu boşa çıkarması lazım. Yoksa kaybeden Türk ve Kürt halkı ile birlikte istikrar, barış ve kardeşlikten yana olan tüm insanlık olacaktır" dedi.
(YRT-MO-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT