1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ulu Cami’de ‘afiş’ protestosu
Ulu Cami’de ‘afiş’ protestosu

Ulu Cami’de ‘afiş’ protestosu

Diyarbakır’da asılan bir afişle Hz. Muhammed’e ve Müslümanlara hakaret ettiği gerekçesiyle Yenişehir Belediyesi, Cuma namazı sonrası Ulucami önünde toplanan İslami STK temsilcileri ve üyeleri ile vatandaşlar tarafından protesto edildi.

A+A-

Diyarbakır’da, Yenişehir Belediyesinin çocuk gelinlere dikkati çekmek için billboardlara astığı afişte, Danimarkalı bir karikatüristin, Hz. Muhammed'e hakaret içeren çizimini kullanması, Diyarbakır’da STK’lar tarafından protesto edildi.
Tarihi Ulu Cami’de kılınan Cuma namazı sonrası cami önünde bir araya gelen aralarında Memur-Sen, Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (ÖZGÜRDER) ve Peygamber Sevdalıları Platformunun da bulunduğu sivil toplum kuruluşu temsilci ve üyeleri tarafından protesto edildi.


Tekbirlerin getirildiği eylemde, özellikle DBP’li belediyenin, İslam’a ve değerlerine duyarsızlığını astıkları afişte ortaya koydukları belirtilirken, afişi asanlar hakkında suç duyurusunda da bulunduklarını ifade ettiler. STK’lar, “Değerlerimize yapılan her türlü saldırıya karşı dik durup, gerçek anlamda İslami değerlere ve Peygamberimize her ortam ve platformda sahip çıkacağız” dediler.


Güvenlik güçlerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı meydandaki eylem, atılan sloganlar ve getirilen tekbirlerle olaysız son buldu.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler