1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ülkücülerin bıçakladığı 17 yaşındaki genç yaşamını yitirdi
Ülkücülerin bıçakladığı 17 yaşındaki genç yaşamını yitirdi

Ülkücülerin bıçakladığı 17 yaşındaki genç yaşamını yitirdi

Ülkücüler tarafından bıçaklanan 17 yaşındaki Kahraman Kaya'nın cenazesinin Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Karaçevre köyüne götürülerek defnedileceği öğrenildi.

A+A-

Kaya'ya saldıran ülkücü gruptan ise sadece bir kişinin tutuklandığı bildirildi. Geçtiğimiz Perşembe günü 75. Yıl Cumhuriyet Lisesi'nde farklı görüşlü iki grup arasında tartışma yaşanmış, Pazartesi okul dışında bir araya gelerek barışmak için ülkücü öğrencilerin yanına giden 10 Kürt genç, kendilerini karşılayan ve aralarında öğrenci olmayan şahısların da bulunduğu 25 kişilik grubun saldırısına uğramıştı.

Ümraniye'de 22 Nisan'da ülkücü bir grubun saldırısı sonucu yaralanan ve yoğun bakımda tedavi altında tutulan Kahraman Kaya (17) yaşamını yitirdi.

Ümraniye'nin Dudullu semtinde bulunan 75. Yıl Cumhuriyet Lisesi'nde 22 Nisan'da ülkücü bir grubun saldırısına uğrayan ve dalak, karaciğer, böbrek, safra kesesinde ciddi hasarlar meydana geldiği için Ümraniye Devlet Hastanesi'nde yapılan ameliyatın ardından yoğun bakımda tedavi altında tutulan Kahraman Kaya (17) dün gece yaşamını yitirdi.

Kaya'nın cenazesinin otopsi işlemlerinin ardından Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Karaçevre köyüne götürülerek defnedileceği öğrenildi.Kahraman Kaya'ya saldıran ülkücü gruptan ise sadece bir kişinin tutuklandığı bildirildi.

Geçtiğimiz Perşembe günü 75. Yıl Cumhuriyet Lisesi'nde farklı görüşlü iki grup arasında tartışma yaşandı. Pazartesi okul dışında bir araya gelerek barışmak için ülkücü öğrencilerin yanına giden 10 Kürt genç, kendilerini karşılayan ve aralarında öğrenci olmayan şahısların da bulunduğu 25 kişilik grubun saldırısına uğradı.

Çekmeköy Ülkücü Gençlik Başkanı Nurullah Ç.'nin de (30) aralarında bulunduğu grubun saldırısına maruz kalan Kürt öğrencilerden Mazlum Çelik (17), Kahraman Kaya (17) bıçaklanırken, Salih Koçin isimli öğrencinin ise elmacık kemiği kırıldı.

Saldırı sonrasında Çelik, Kaya ve Koçin, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Koçin, ayakta tedavi edilirken saldırıya uğrayan Çelik ve Kaya ameliyata alındı. Ülkücülerin saldırısında Çelik'in ince ve kalın bağırsakları hasar görürken, komaya giren Kaya'nın ise dalak, karaciğer, böbrek, safra kesesinde ciddi hasar oluştuğu öğrenilmişti.

HABERE YORUM KAT