1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ‘Ülkemiz eski Türkiye değildir’
‘Ülkemiz eski Türkiye değildir’

‘Ülkemiz eski Türkiye değildir’

Diriliş Derneği Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Diyarbakır İl Başkanı Fatma Coşar Diyarbakır ve bölgede son günlerde yaşanan olaylar ile ilgili gündemi değerlendirerek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

A+A-

Diyarbakır ve Bölgenin yıllardır kaos içerisinde olduğunu belirten Coşar, “Bu kaosu bazı güçler gün geçtikçe büyüterek ülkemizi burada vurmak ve eskisi gibi kendilerine muhtaç etmek istemektedirler. Ama unuttukları bir şey varki o da ülkemizin eski Türkiye olmadığıdır” dedi.

Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşları arasında yer aldıklarını belirterek, Diriliş Derneği olarak Diyarbakır, bölge ve tüm Türkiye’ye faydalı işler yaptıklarını belirten Diriliş Derneği Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Diyarbakır İl Başkanı Fatma Coşar “Bizler Diriliş Başkanları Olarak Türkiye’nin En Büyük Sivil Toplum Kuruluşlarından Biriyiz Amacımız; Osmanlı devletinde yaşanan birlik,beraberlik ve kardeşlik ruhunu ülkemize bir nebzede olsa geri kazandırmaktır oysa ki günümüz itibariyle ülkemize baktıgımız zaman Osmanlı devletinde gördüğümüz birlik ve kardeşlik duygusunu ne yazık ki ülkemizde göremiyoruz işte bizler diriliş başkanları olarak tıbkı Osmanlı devletinde olduğu gibi tekrardan gelenek ve göreneklerine şiddetsiz bir dünyaya kültür ve ahlakına hep birlikte sahip cıkmayı ve bunu kendilerine hedef edinen bir sivil toplum kuruluşu olmaya gönül verdik” dedi.

Bölgede yaşanan çatışmalara da değinen ve Diyarbakır ile bölgenin yıllardır kaos içerisinde olduğunu belirten Coşar, “Bu kaosu bazı güçler gün geçtikçe büyüterek ülkemizi burada vurmak ve eskisi gibi kendilerine muhtaç etmek istemektedirler. Ama unuttukları bir şey varki o da ülkemizin eski Türkiye olmadığıdır. Son yaşanan hendek, barikat ve hain bombalama olaylarına destek vermelerini cok iyi biliyoruz ama onlarda bilsinler ki Diriliş Başkanları tüm Türkiye de özellikle Diyarbakır ve bölgemizde varlıklarını sürdürmektedirler” diye konuştu.

Savaşın kazananın olmadığını belirten Diriliş Derneği Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Diyarbakır İl Başkanı Fatma Coşar, “Bizler başkaları gibi sırtımızı terör mihrablarına yaslamadık . bizler sırtımızı önce yüce ALLAH’a sonra da duyarlı Kürt, Türk, Alevi, Suni, Laz, Cerkez kısacası tüm halkımıza yasladık. Artık yeter analar ağlamasın kardeşlerimiz bacılarımız dul kalmasın çocuklarımız yetim kalmasın paylaşılmayacak ne vardır ki bu güzel topraklarımız hepimize yeterlidir.

İnsanı öldürmek kainatı öldürmek demektir yeter artık ne dir bu şiddet şiddet asla fayda getirmeyecektir savaşın kazananı olmaz hep kay bedeni olur gün birli beraberlik günüdür kardeşce yaşamak varken insanca yaşamak varken unutmayalım ki Allah şiddeti sevmez ölümler olmasın kimseler ölmesin biz savaştan yana değiliz kardeşlikten yanayız Bu duyarlılık birlik ve beraberlik ile her şeyin özelikle de terör belasının üstesinde geleceğinden şüphemiz yoktur” dedi.

HABERE YORUM KAT