1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Ülkemdeki sorunların demokrasi ile çözülmesini isterdim'
'Ülkemdeki sorunların demokrasi ile çözülmesini isterdim'

'Ülkemdeki sorunların demokrasi ile çözülmesini isterdim'

Barcelona'da top koşturan ünlü oyuncu Arda Turan: ‘Ülkemde de sorunların eşitlik ve demokrasiyle çözülmesini isterdim

A+A-

’Yıldız oyuncu Arda Turan, verdiği bir mülakatta İspanya ile Katalonya arasındaki süreci örnek göstererek, “Katalonya, sorunlarını demokrasiyle çözmeye çalışıyor; ölümler ve savaşla değil. Ülkemde bu sorunların eşitlik ve demokrasiyle çözülmesini çok isterdim,” dedi.

Barcelona forması giyen Türkiye A Milli Futbol Takımı oyuncusu Arda Turan, İspanya’da Cadena Ser radyosunun sorularını yanıtladı.

Yıldız oyuncudan, İspanya’dan ayrılması gündemde olan Katalonya ile Türkiye kıyaslamasını içeren bir soruya yanıt vermesi de istendi.

Turan, kendisine yöneltilen, “Katalonya Özerk Yönetimi Başkanı’nı tanıyor musun?” sorusuna “Hayır” yanıtını verirken, “Ancak Katalanların düşüncelerine saygı duyuyorum. Bu konudaki gelişmeler keşke benim ülkemde de bu şekilde olsa” ifadelerini kullandı.

Turan, Katalonya ile Türkiye’yi kıyaslaması istenince de şunları söyledi:

“İspanya ve Türkiye’deki durumlar biraz farklı. Katalonya, sorunlarını demokrasiyle çözmeye çalışıyor; ölümler ve savaşla değil. Ülkemde bu sorunların eşitlik ve demokrasiyle çözülmesini çok isterdim.”

Barış çağrısı yapmıştı

Arda Turan, 2011’de de  barış çağrısı yapmış ve “Hem Kürt halkına hem Türk halkına, kendini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı hisseden herkese seslenmek istiyorum; lütfen bu ölümler dursun. Çünkü ölenlerin hepsi bizim evlatlarımız,” demişti. (İMC)

Etiketler :

HABERE YORUM KAT