1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ulaşım hizmetleri birimine eğitim
Ulaşım hizmetleri birimine eğitim

Ulaşım hizmetleri birimine eğitim

Dicle Üniversitesi Rektörlüğünün, çalışanları için verdiği eğitimler serisine bir yenisi daha eklendi.

A+A-
Daha önce periyodik aralıklarla, farklı birim ve çalışan gruplarına verilen eğitimlerin bir yenisi, bu defa ulaşım hizmetleri birimi ekibi için düzenlendi.Enstitüler binası mavi salonda gerçekleştirilen eğitim programı, öğr. gör. İbrahim Yenigün tarafından verildi. Programa ayrıca Genel Sekreter yardımcısı Hasan Yavuz ve birim yetkilileri de katıldı.
 
 Program ve içeriği ile ilgili bilgi veren öğr. gör. İbrahim Yenigün şunları söyledi: "Bu ve benzeri eğitimler, alışılagelmiş haliyle sürekli anlatım ve katılımcıların dinlemesi yöntemiyle gerçekleştirildiği için hedefe yönelik başarısı pek arzu edildiği düzeyde olmayabilir. Bu bağlamda katılımcıların da aktif olarak yer aldıkları interaktif metod seçilmektedir. Bunun yanı sıra programın içeriği, birebir katılımcı grubun meslek, branş, yaşam tarzları, örneklemeler vb. gibi parametrelerce geliştirilir. Dolayısıyla sadece bir Eğitim değil de, bir Program olarak nitelendirilmesi daha doğru olur. İçerik olarak ta katılımcılara gerek gündelik yaşamlarında gerekse iş hayatlarında artı değerler ve kolaylıklar sağlayacak, önemli ipuçları içermektedir. Başarı, iletişim, ekip ruhu gibi kişisel gelişim konularından oluşan program, katılımcılara özel olarak hazırlanmış multimedya destekli modüller şeklinde aktarılmaktadır. Sonuç olarak programın, katılımcıların öğrenmekle kalmayıp, hayatlarında da kolayca aktif hale geçirebilecekleri, motivasyonu arttırıcı, keyifli ve etkili bir süreçten oluştuğunu söyleyebiliriz."
 
Dicle Üniversitesi yetkililerinin, misyon ve vizyonları gereği her zaman için önemsediği ve bu öneme bağlı gerçekleştirdikleri eğitim, katılımcılar tarafından büyük beğeni ve memnuniyetle karşılandı. Katılımcılar, eğitim programını oldukça keyifli, yararlı ve başarılı olarak değerlendirirken, düzenleyenlere de teşekkürlerini ifade ettiler. 

HABERE YORUM KAT