1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Ukash kart Türkiye'de
Ukash kart Türkiye'de

Ukash kart Türkiye'de

Ukash kartı, İngiltere'de üretilmiş ve ilk önce Avrupa'nın tüm ülkelerine yayılmış ondan sonra ise tüm dünyada kullanılan bir kart halini almıştır.

A+A-

Tüm dünyaya yayılmış olması ile birlikte Türkiye'de de kullanılmaya başlanmıştır hatta ukash kart kullanıcılarının sayısı hızlı bir şekilde artmıştır. Ukash kartın populeritesinin bu denli artmış olmasının pğek çok nedeni vardır. Bunların ilki ise ukash kartı kullanımı esnasında güvenlik açığının yaşanmamış olmasıdır. Peki bu durum nasıl sağlanmaktadır?

Ukash kart, 19 haneli pin numarasından oluşmaktadır. Bu pin numarası ile alışveriş yapabilir ve hizmet aldığınız siteye ödemenizi gerçekleştirebilirsniz. Ukash kart günümüzde 12 milyon sitede geçerliliğini sürdürmektedir ve her geçen gün bu sayı daha da artmaktadır. Ukash kart, facebook ve skype gibi dünya internet devlerininde hizmete sunduğu bir sistemdir. Ukash kartı kullanmak için size ait olan 19 haneli pin numarasını hizmet aldığınız veya alışveriş yaptığınız siteye tanımlatmanız yeterlidir. Sisteme tanıttığınız kartınızın içinde para karşı tarafın hesabına geçer ve ödemenizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Kredi kartı ile alışveriş yaptığınız zaman,  kartı ile yaptığınız harcamalardaki ukash-23-001.jpggibi kolayca gerçekleştiremezsiniz. Kredi kartı ile ödemelerde, kart numarası, gerçerlilik tarihi ve güvenlik numarası gibi özel bilgileriniz sizden istenir. Hatta kötü niyetli insanların eline düşerseniz bu bilgileriniz kayıt altına alınır ve daha sonra siz kredi kartınızdan alışveriş yapmışcasına harcama yapıp sizden habersiz kredi kartını kullanabilirler. Ancak ukash kartta böyle bir sıkıntı ile karşılaşmanız imkansızdır. Çünkü ukash kartınız tek kullanımlıktır ve sizin içindeki parayı bitirdikten sonra kart iptal olur ve bird aha kullanılmaz hale geçer. Bu da sizin daha sonra mağdur olmanıza engel olur.

 kartın bu faydasının yanında bir çok daha faydası da vardır. Bundan sonra açıklanabilecek diğer faydası ise ukash karta sahip olmasın kolaylığıdır. Kredi kartı sahibi olmak için bir banka hesabına sahip olmanız gerekmediği gibi kredi kartınızda bulunan şifreye sahip olmanıza da gerek yoktur. Sadece 19 haneli pin numarası ile kredi kartı ile yapabileceğiniz pek çok şeyi yapabilirsiniz. Ukash kartı satın almak için bir bankaya gitmenize gerek yoktur sadece internette satışı yapılan ukash kartını Türkiye Ukash Resellerine ulaşmanız gerkemektedir. Ukash kartı kullanımı hızla arttığı için ukash satışı yapan site sayısı da her geçen gün artmakatdır. Böyle olunca ukash kart sahibi mağdur olmamaları için kart almak için belli kalitedeki siteleri tercih etmeleri gerekmektedir. Satış yapan sitelerin müşteri hizmet numaralarını oması veya canlı destek bölümünün olması gerkemektedir.

            Satış yapan sitelerde Ukash kart değeri Euro olarak gösterilir ancak karşısında Türk Lirası değeri de gösterilir. Satış yapan pek çok site vardır ve kart satış fiyatlarının belli bir standardı olsa da bir çok sitede farklı fiyatlarla karşılaşmanız olasıdır. Bu nedenle hem ucuz ukash karta hem de kaliteli hizmete ulaşmak sizin vereceğiniz kararlar doğrultusunda gerçekleştirilir. Satış yapan sitelerin hizmetleri genellikle 7/24 şeklindedir. Çünkü internet üzerinden yapılan alışverişin ya da hizmetin saat sınırı yoktur. Durum böyle olunca satış yapmak isteyen ukash kart siteleri de hizmet saatinde sınır tanımadan 7/24 kart kullanıcılarına hizmet vermektedirler.

HABERE YORUM KAT