1. HABERLER

  2. SPOR

  3. UEFA'DAN BEŞİKTAŞ'A TEŞEKKÜR
UEFA'DAN BEŞİKTAŞ'A TEŞEKKÜR

UEFA'DAN BEŞİKTAŞ'A TEŞEKKÜR

Beşiktaş'ın iç saha karşılaşmalarına çıktığı Atatürk Olimpiyat Stadı zemin çalışmaları sona erdi.

A+A-

Beşiktaş'ın iç saha karşılaşmalarına çıktığı Atatürk Olimpiyat Stadı zemin çalışmaları sona erdi.

 

Beşiktaş'ın Asteras ile karşılaştığı maçta zarar gören ve bakıma alınan Olimpiyat Stadı çimleri onarılma işlemlerine hemen başlanmıştı. Maçın ardından 1 hafta süresinde bakımı gerçekleştirildi.

 

90 TON ÖZEL KUM

 

Öncelikle toprak çıkartılıp havalandırılan statta,45 ton özel quartz kumu kullanıldı. İrlanda ve İngiltere'de de kullanılan Lolıum Perenne tohumu kış koşullarına uyumu ile biliniyor.  Bu tohumun ekiminin sağlanmasından sonra yine45 ton özel kum ile zeminin üzeri örtüldü ve çimlerin güçlenmesi amaçlandı.  Dinlenmeye bırakılan sahada çimler büyüdü ve futbola elverişli bir şekilde yeşerdi.

  

UEFA'dan OLİMPİYAT STADI YÖNETİCİLERİNE TEŞEKKÜR

 

ne göre, UEFA Teknik Delegelerinin karşılaşmadan sonra hazırladıkları raporda Olimpiyat Stadı yönetimine gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ettikleri görüldü. Ayrıca stadyum yönetimi ile sürekli iletişimde kalıp saha zemini ve diğer konularla ilgili bilgi alacakları da belirtildi.

 

ATATÜRK OLİMPİYAT STADI BU SEZON 39 MAÇA SAHNE OLDU

  

2002'de açılan Atatürk Olimpiyat Stadı, Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzonspor ve Galatasaray dışında Kasımpaşa, İstanbul B. Belediyespor, Orduspor ve Sivasspor'a da ev sahipliği yapmıştı. Ayrıca UEFA'nın 5 yıldızlı elit kategorisinde yer alan Atatürk Olimpiyat Stadı, 2005'te Şampiyonlar Ligi Finali'ne de ev sahipliği yaptı.

 

Normalde çim sahada 15 günde bir maç oynanması gerekirken, Olimpiyat Stadı 2013-14 sezonunda Türk Milli Takımı U17, U21 maçları dışında Beşiktaş, Galatasaray gibi takımlara da ev sahipliği yapmıştı. Toplamda geçtiğimiz sezonda sahada 39 maç oynanırken, Şükrü Saraçoğlu Stadı ve TT Arena gibi statlar sezonu 20 maç ile bitirip çim sahalarının durumunu garantiye aldı.

HABERE YORUM KAT