1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin Ne Yapmalıyım?
Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin Ne Yapmalıyım?

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin Ne Yapmalıyım?

Seyahat etmenin güzelliklerinden bahseden onlarca yazı okumuş olabilirsiniz.

A+A-

Seyahat etmenin güzelliklerinden bahseden onlarca yazı okumuş olabilirsiniz. Eğer yaptığınız seyahat sizi ekonomik açıdan mutsuz edecek durumda bir sonuçla bitiyorsa, tatilinizi iyi hatırlamama ihtimali maalesef ki yüksek. Tatillerinizde ulaşıma harcayacağınız paradan tasarruf etmek, en uygun ücrete bulup, uygun tatil yapmak istiyorsanız sizin için tavsiyelerimiz var.

Zamandan Tasarruf Edin

Ulaşım seyahatlerde en fazla paranın harcandığı 3-4 ana konudan birisi. Ucuz ulaşım için önceliğiniz; zaman.  Zaman konusunu iki şekilde yorumlayabiliriz. Erken hareket etmenin faydalarını anlatan “erken kalkan yol alır” diye harika bir atasözümüz var. Uçak biletini uyguna almak isteyenlerin ilk olarak yapması gereken seyahat netleşecek gibi olduğu vakit hiç durmadan uçak bileti rezervasyonu yapması ve seyahat kesinleştiğinde de bu bileti almasıdır. Her uçakta belirli sayıda koltuk promosyonlu olarak ile satışa sunulur. Ve uçuş günü geldikçe uçak bileti daha pahalı duruma gelir. Uçak biletini 6 haftadan önce alanlar her zaman için daha karlıdır. Yoğun dönemlerde dikkat edin. Bayramlar, resmi tatiller, Cuma akşamı uçuşlar gibi bu günlerin sürekli olarak pahalı olma ihtimali oldukça yüksek. Eğer yolculuklarınızı bayram öncesi ve sonrasına ya da hafta içi günlere, hatta gece uçuşlarına denk getirirseniz çok daha ucuza seyahat edersiniz. Rotaya göre değişmekle beraber, her zaman için hafta içi uçuşları, hafta sonu uçuşlarına oranla daha ucuzdur. Hafta içinde, uçak biletlerinin en uygun olduğu günler salı, çarşamba, perşembe günleridir. Sabahları erken saatlerde ve gece geç saatlerde de biletler daha uygundur.

Uygun İnternet Siteleri

Çağımız bilgi teknoloji çağı hepimizin elinde akıllı telefonlar laptoplar mevcut biletleri internet üzerinden de alabilirsiniz. Bizlerin tercihi www.tatiliks.com sitesi. Alışverişinizi uygun ve güvenli şekilde sağlayabilirsiniz. Bir başka tercihimiz olan thy en güvenli firma olmasından uçuşların en rahat geçmesinden kaynaklı bir durum olmasından en fazla tercih etme sebebimiz. Üstelik sitede kalacağınız otellerden oto kiralamaya hepsi mevcut. THY ile uçuşun tadını hiçbir şeye değişmem diyenlere de en uygun saat ve zamanlarda an ve an thy uçak biletlerini sıralamakta.

HABERE YORUM KAT