1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ücretsiz kurslar meyvesini veriyor
Ücretsiz kurslar meyvesini veriyor

Ücretsiz kurslar meyvesini veriyor

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde 4 öğrenci BESYO, 3 öğrenci PMYO, 3 öğrenci de spor liselerine yerleşti.

A+A-

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde spora yetenekli öğrencilerin üniversitelere ve liselere yerleşebilmesi için beden eğitimi öğretmenleri tarafından ücretsiz olarak açılan hazırlık kursları meyvelerini vermeye başladı.


Bu kapsamda sınavlara giren öğrencilerden 4 tanesi beden eğitimi spor yüksek okullarına, 3 tanesi polis meslek yüksek okullarına ve 3 tanesi de spor liselerine girmeye hak kazandı.


Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün birlikte sürdürdüğü spor liselerine ve beden eğitimi spor yüksek okullarına hazırlık kursuna hazırlanan öğrencilerinden 4 tanesi beden eğitimi spor yüksek okullarına, 3 öğrenci de spor lisesine yerleşti.


Yine Mart ayında yapılan Polis Meslek Yüksekokulu’na da 3 öğrenci yerleşti. 24 Ağustos’ta Kars Sarıkamış Üniversitesi’nde yapılacak olan beden eğitimi spor yüksek okullarına yerleşmek isteyen öğrencilerin çalışmaları aralıksız sürüyor.
 
Kaymakam’dan destek


Tüm sınavlara katılan öğrencilere Kaymakam Remzi Demir’in talimatıyla maddi yardımda bulunuldu. İlçemiz Kaymakamı Remzi Demir, eğitim alanındaki tüm faaliyetlere imkanları dahilinde her türlü desteği verdiklerini ve bu kapsamda desteklerinin devam edeceğini belirtti.


Öte yandan önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında bu çalışmaların proje kapsamında yapılabilmesi için İçişleri Bakanlığı’na proje sunuldu.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler