1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ücret talebi için imza kampanyası
Ücret talebi için imza kampanyası

Ücret talebi için imza kampanyası

SES Diyarbakır şubesi, insanca yaşamaya yetecek ücret talebi için imza kampanyası başlattı.

A+A-
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şubesi, emekliliğe yansıyacak ve insanca yaşamaya yetecek ücret talebi için başlattıkları imza kampanyasının startını Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde yaptığı basın açıklaması ile verdi.
 
Açıklamaya, Diyarbakır Tabip Odası ve SES üyelerinin yanı sıra hastane çalışanları katıldı. Açıklamayı SES Eş Başkanı Selma Atabey yaptı.
 
ÜCRET TALEP KAMPANYASI
 
AK Parti hükümeti ve Memur-Sen'in kendilerini sefalet zammına mahkum ettiğini ve emekçilerin, hükümet yandaşı konfederasyon yüzünden ilk defa enflasyon farkı almadıklarını dile getiren Atabey, enflasyon oranının hızla artması nedeniyle, bugüne kadar yaşanabilecek en büyük mağduriyetle karşı karşıya bırakıldığını ifade etti. Bu durumun Memur-Sen'in 2,5 milyon kamu emekçisi ve emekliyi mağdur ederek, bir kez daha hükümetin sendikası olma görevini yerine getirmesinden kaynaklandığını belirten Atabey, "Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri, hükümet ve Memur-Sen arasında imzalanan ve şimdiden tarihin en kötü toplu sözleşmesi olarak nitelendirilen bu 'ihanet sözleşmesi'ni asla unutmayacaktır" dedi. Atabey ardından sağlık emekçileri olarak taleplerini sıraladı ve sıralanan talepler için imza toplanmaya başlandı. Toplanan imzaların 16 Ekim'de Başbakanlığa gönderileceği belirtildi. 

HABERE YORUM KAT