1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Üçdağ'dan Anıl Köyüne ziyaret
Üçdağ'dan Anıl Köyüne ziyaret

Üçdağ'dan Anıl Köyüne ziyaret

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Hani İlçe Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürü Abdulbaki Üçdağ, Anıl köyünde faaliyet gösteren makine nakışı kursunda incelemelerde bulundu.

A+A-

Anıl köyünde kursiyerlerin sorunlarını dinleyen Üçdağ, ziyaretinden amacın köylerde HEM bünyesinde açılan kurslarında eğitim görenlerin sorunlarını dinlemek ve eksiklikleri gidermeye çalışmak olduğunu söyledi.

Birçok köyden, çeşitli kursların açılmasına yönelik taleplerin geldiğini, bu talepleri dikkate alacaklarını kaydeden Üçdağ, köylerinde kurs açılmasını isteyen vatandaşların istekleri dahilinde imkanlar ölçüsünde istenilen kursların açılabileceğini kaydetti. Üçdağ, "Köylerimizde yaşayan genç kızlarımızın öncelikli talepleri arasında halıcılık ve kuaförlük kursları geliyor. Ancak, bu kursların açılabilmesi için uygun yerlerin tespit edilmesi ve vatandaşlarımızın da kiralama konusunda bizlere destek vermesi gerekir. Bu desteğin sağlanması sonucu alacağımız karar ile kursları hemen açıp gençlerimizin isteklerini yerine getirmiş olacağız" dedi.

Yapılan ziyaret, kursiyerlerin yapmış olduğu mahalli yemeklerin ikramıyla sona erdi.