1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Uçak biletinde promosyon
Uçak biletinde promosyon

Uçak biletinde promosyon

Promosyonlu Bilet Nedir?

A+A-

Promosyonlu Bilet Nedir?
, genel olarak ucuz ve uygun fiyatlarla satılan bilettir. Firmalar dönem dönem çok uygun fiyatlarla uçmak isteyen müşterileri için bu tür biletleri satışa çıkartırlar. Bu biletleri satın alarak, karayolundan daha ucuz fiyatlarla havayolunu kullanma şansına sahip olabiliriz. Promosyon uçak biletleri, firmaların inisiyatifinde satışa sunulur ve az sayıda olur. Bu nedenle bu tür biletleri satın almak için acele etmeniz gerekir. Genellikle iç hatlarda satılan bu biletler, Türkiye içi seyahatler için satışa sunulmaktadır. Yeni bir havaalanının açılması, yeni yaşanan gelişmeler promosyonlu biletlerin çoğalmasına neden olabilir. Firmalar bu tür güzel haberleri müşterilerinin lehine çevirmek isterler.
Dezavantajları Var Mı?
En çok sorulan sorulardan bir tanesi, promosyonlu uçak biletlerinin herhangi bir dezavantaja sahip olup olmadığı sorusu… Bu sorunun yanıtını şöyle verebiliriz: Özel bir durumunuz yoksa, herhangi bir dezavantajı yoktur. Çünkü engellilere ve öğrencilere uygulanan bazı indirimler bu tarz biletlerde genel olarak geçerli olmuyor. Bu da bu promosyonun müşteriler adına anlamsız kalmasına neden oluyor. Bunun dışında, bu tür biletler size hiçbir şekilde dezavantaj yaşatmaz. Bu biletler de normal bilet kategorisinde satılır ve yanınızda uçan kişi, normal bir bilet almış olabilir. Siz promosyonlu bilet fırsatından yararlanarak, o kişinin yanında uçmaya daha uygun ücretler karşılığında hak kazanmış olabilirsiniz. Promosyonlu biletler, genellikle erken tarihlerde alınan biletlerdir. Uçuş vakti yaklaştıkça bu tür biletler tükenir.
Güncel Promosyonlu Biletler
Güncel den haberdar olmak için firmaların internet adreslerini kontrol etmelisiniz. Firmalar, promosyonlu bilet fırsatlarını en güncel haliyle internet siteleri üzerinden duyururlar. Ayrıca yine internette yer alan bazı bilet karşılaştırma siteleri işinizi kolaylaştırabilir. Bu siteler size promosyonlu biletleri sergileyebilir. Bu sayede siz de kendinize en uygun olan bileti seçebilirsiniz. İnternette yer alan birçok bilet karşılaştırma sitesi var. Bu sitelerden birçoğu kaliteli siteler olmakla birlikte, birçoğu ihtiyacınızı karşılayamayacak olan reklam siteleridir. Bilet karşılaştırma sitelerini tercih ederek, yapılması güç bir karşılaştırmayı, dakikalar içerisinde yapabilirsiniz. Bu siteler binlerce seferi ve bileti sizler için denetler.

HABERE YORUM KAT