1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Uca: Vahşet gizlenemeyecek
Uca: Vahşet gizlenemeyecek

Uca: Vahşet gizlenemeyecek

HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca, kendisi hakkında yapılan yalan haberlere dair açıklama yayımladı.

A+A-

Sur'da yaşanan vahşeti ortaya çıkardıkları için AKP medyası tarafından hedef gösterildiklerini belirten Uca, hükümetin "sokağa çıkma yasağı" adı altında yürüttüğü zulüm ve vahşetin artık gizlenemeyeceğini belirtti.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca, kendisiyle ilgili yalan haber yapılıp hedef gösterilmesine ilişkin açıklama yayınladı. Sur'da yaşanan insanlık vahşetini deşifre ettikleri için hedef haline geldiklerini belirten Uca, yayımladığı Tekzipte şunlara dikkat çekti:
 
'Yandaş medya beni hedef göstermeye devam ediyor'
 
“Son birkaç aydır AKP ve çamur medyası tarafından şahsıma yönelik yalan haberler yapılmaktadır. Daha önce Başbakan şahsım hakkında hiç bir maddi gerçeğe dayanmayan çeşitli iddialarda bulunmuş, çamur medyası da bu doğrultuda asılsız haberler yayınlamıştı. Bu iddialara ilişkin kamuoyunu bilgilendirip ilgili haberleri tekzip etmeme karşın hakikat görmezden gelinmişti. Çamur medyası halen söz konusu iddialara ek olarak TBMM'de yürüttüğüm yasama faaliyetlerini çarpıtmak kaydıyla beni hedef göstermeye devam ediyor.
 
'Sur'da yaşanan insanlık vahşetini deşifre ettiğimiz için hedef haline geliyoruz'
 
Ben ve diğer milletvekili arkadaşlarım 57 gündür ablukaların sürdüğü Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yaşanan insanlık vahşetini deşifre ettiğimiz, katliamı ve hak ihlallerini kamuoyuna duyurduğumuz ve halkın yanında yer aldığımız için tetikçi çamur medyası tarafından hedef haline getiriliyoruz. Benzer şekilde, Türkiye'de ve yurtdışında yürüttüğümüz diplomasi çalışmaları, TBMM'de aktif olarak yürüttüğümüz yasama faaliyetleri ve aylardır ablukaların sürdüğü Diyarbakır'da halkımızın yanında yer almamız dolayısıyla da çamur medyası tarafından hedef alınmaktayız.
 
'AKP medyası hakikati ortaya çıkarana karşı karalama kampanyası yürütüyor'
 
Hükümetin 'sokağa çıkma yasağı' adı altında yürüttüğü zulüm ve vahşet, artık gizlenemeyecek bir raddeye ulaşmıştır. Buralarda yaşanan hakikati gizlemek ve hukuksuzluklarına bir kılıf bulmak isteyen AKP, kontrol ettiği havuz medyası eliyle, hakikati ortaya çıkaran ve hakikati halka duyuranlara karşı bir karalama kampanyası yürütüyor”

 

(Ayşegül Kaya)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler