1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Üç kentte sokağa çıkma yasağı
Üç kentte sokağa çıkma yasağı

Üç kentte sokağa çıkma yasağı

Bu il ve ilçelerde sokağa çıkma yasağı ilan edildiMardin Valiliği, 6 ilçede "ikinci bir emre kadar" sokağa çıkma yasağı kararı alındı.Van'ın Erciş ilçesi ve Siirt'in Kurtulan ilçesinde de ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Gece saatle

A+A-

DİYARBAKIR İL GENELİNDE SOKAĞA ÇIKMAK YASAKLANDI

Diyarbakır Valiliği tarafından saat 22.00'den itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

BATMAN'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Batman Valiliği ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti.

MARDİN DE BU İLÇELERDE SOKAĞA ÇIKMAK YASAKLANDI

Kızıltepe-Nusaubin-Derik-Dargeçit-Mazıdağı-Savur

Mardin'in , , Derik, Dargeçit, , Savur ilçelerinde valilik kararıyla saat 17.00'dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağı ilçelerde polis, camiler ve belediyelerden yapılan anonslarla halka duyuruldu.

MARDİN VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada, Kızıltepe ve Nusaybin ilçeleri başta olmak üzere ortaya çıkan şiddet eylemleri nedeniyle bozulan asayiş ve güven ortamının tekrar tesis edilmesi için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince Kızıltepe, Nusaybin, Derik, Mazıdağı, Dargeçit ve Savur ilçelerinde saat 17.00 itibarıyla ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

VAN ERCİŞ'DE DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Van'ın  ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.  Valiliğinden yapılan açıklamada, IŞİD protestoları nedeniyle çıkan olaylar sonucu saat 18.00'den itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi.

SİİRT'TE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Siirt Valiliği tarafından Kurtulan ilçesinde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

MİLLİYET

HABERE YORUM KAT