1. HABERLER

  2. SPOR

  3. U- 16 ile U - 17 takımlarına ceza
U- 16 ile U - 17 takımlarına ceza

U- 16 ile U - 17 takımlarına ceza

TFF Spor Toto 2.lig kırmızı gurup takımlarından Amed SFK’nın U – 6 ile U – 17 takımlarına Maçlarınızı Malatya’da oynayın cezası verdi.

A+A-

Geçen sezon Amed SFK’nin alt yapısında bulunan U – 14, U-15, U-16, U – 17 ile U – 19 takımları Coca Cola Akademi ligine katılmışlardı. Başırılı bir grafikte çizerlerken, ister sahasında ister deplasmanda oynadığı maçlarda en ufak bir olumsuzluk yaşanmamıştı. 


TFF, Küçük yaş gruplarındaki çocukların ailelerinden uzun süre uzak kalmaması, çok uzun mesafe yolculuklarına gitmemesi ve bu süreçlerin eğitimlerini olumsuz etkilememeleri için, ülke bütününde birbirine yakın illerin içinde bulunduğu 6 bölgede bu organizasyonlar yapılmaktadır.Güneydoğu bölgesinde 2 profesyonel 8 amatör takım katılım dilekçesi vermesine karşın sadece Amed spor ve Kayapınar Bld.Spor noter tasdikli Taahütname verip katılacaklarını beyan etmişti.Kayapınar Bld.Spor; yaşanılan şiddet olaylarından dolayı dilekçesini geri çekerek katılmama kararı alırken sadece Amed S.F.K.  Akademi ligi için çalışmalarına devam etti.


 TFF almış olduğu kararla ;  Amed S.F.K.  U-14 ve U-15 takımlarının uzun mesafeli deplasmana gidilmemesi için Bölgesel Gelişim liginde oynamasını belirtti.


U-16 VE U-17 takımlarının da tüm yol ve konaklama masraflarını TFF ödemek üzere ,  ev sahibi sıfatı ile maçlarını TFF Malatya Bölge Müdürlüğü tesislerinde yapmak üzere Çukurova Bölgesel Gelişim liginde oynama kararı aldı.
Amet SFK’nin   Cola – Cola Akademi  liginde U – 16 ile U – 17 takımlarının maçlarını Malatya’da  oynayıp oynamayacağı konusunda Amed SFK yönetiminin bir açıklaması beklenmektedir.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler