1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Twitter yasaklandı mı?
Twitter yasaklandı mı?

Twitter yasaklandı mı?

Ankara'da yaşanan bombalı saldırının ardından sosyal paylaşım sitelerine erişimde sıkıntı yaşanıyor. Peki Twitter'a erişim engellendi mi? Twitter'a mobilden ve bilgisayar üzerinden bağlanmak isteyen birçok kullanıcı sorun yaşıyor.

A+A-

Ankara’da 57 kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce kişinin yaralandığı saldırının ardından sosyal paylaşım sitesi Twitter’a erişim problemi yaşanıyor.
 
Mahkeme tarafından herhangi bir erişim yasaklama kararı alınıp alınmadığı henüz bilinemezken, farklı programlar aracılığıyla Twitter’a bağlanan Twitter kullancıları erişim problemi yaşadıklarını belirtiyor.
 
TWİTTER YASAKLANDI MI?
 
Türkiye'de bugün saat 14:43 itibariyle Twitter'a girilemiyor. Konuyla ilgili hiçbir açıklama ise yapılmadı. Twitter'a neden girilemediği henüz bilinmiyor. Ama Tüm Türkiye'deki Twitter kullanıcıları bu sorunun cevabını merak ediyor.
 
Ankara Sıhhiye Meydanı'nda bugün "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi" mitingi esnasında 2 büyük patlama sonrasında Türkiye'nin gündemi bir anda değişmişti. Onlarca ölü ve yaralı olduğu bildirilmesinin ardınan ünlü mikroblog sitesi Twitter'a giriş yapılamıyor.  Twitter'a giriş yapılamamasının nedeninin Ankara'daki patlama olduğu iddia ediliyor. Nitekim Suruç'daki patlama sonrasında da Twitter'a kısa bir süre erişim problemi yaşanmıştı.
 
Türkiye'de tahmini olarak 10 milyona yakın Twitter kullanıcısı olduğu tahmin ediliyor.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler