1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Twitter kapandı mı? Twitter'a erişim yasağı mı geldi?
Twitter kapandı mı? Twitter'a erişim yasağı mı geldi?

Twitter kapandı mı? Twitter'a erişim yasağı mı geldi?

Sosyal medya ağı Twitter'a yaklaşık 1 saattir erişim sağlanamıyor. Twitterr'a erişim gerçekleşmemesinin sebebi henüz belli değil

A+A-

Sosyal medya ağı Twitter'da girişlerde sorun yaşanıyor. Yaklaşık saat 11.30 itibariyle Twitter'a erişim problemi yaşanırken kullanıcılar hesaplarını açmaya çalıştıklarında boş sayfayla karşılaştılar.

Geçtiğimiz günlerde Twitter'a erişim yasağı geldi için akıllara ilk bu soru gelirken konuyla ilgili olarak henüz açıklama gelmedi. Twitter'a ancak vpn ve proxy ayarları değiştirerek erişim sağlanabiliyor. Bu sorun Twitter mobil uygulamalarında da yer alırken, bu sorunun teknik sorun mu veya erişim yasağı mı olduğu henüz belli değil.

l9ak2p.jpg

TWİTTER KAPANDI MI?


Twitter, bir sosyal ağ ve mikroblog sitesidir. Kullanıcılarına tweet (Türkçe cıvıldama) adı verilen en fazla 140 karakterlik metinler yazma imkânı veren Twitter, çeşitli araçlarla daha etkin kullanılabilen bir yeni nesil iletişim aracıdır. Kullanıcılar tarafından atılan tweetler herkes tarafından görülebilir.

Ancak kullanıcılar attıkları tweetleri sadece kendi takipçilerinin görebileceği şekilde sınırlandırabilir. Kullanıcılar diğer kullanıcıların tweetlerine üye olabilirler. Üye oldukları kişi veya kurumların takipçi sayısını ve bunların kimleri takip ettikleri görebilirler. Tüm kullanıcılar Twitter'ın websitesi aracılığıyla tweetlerini gönderebilir ve alabilirler. Kullanıcılar Twitter'ın websitesine uyumlu harici uygulamalar (akıllı telefonlar gibi) veya belirli ülkelerde erişilebilen kısa mesaj servisi tarafından giriş yapabilirler.


2008'deki ABD seçimlerinde özellikle Barack Obama tarafından sıklıkla kullanılan Twitter'dan Türkiye'deki son yerel seçimlerde de yararlanılmıştır. Ayrıca Twitter, sosyal medyanın en popüler araçlarından biri olarak gösterilmektedir.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler