1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Twitter giriş ve hesap işlemleri
Twitter giriş ve hesap işlemleri

Twitter giriş ve hesap işlemleri

En büyük sosyal paylaşım platformları arasında yer alan Twitter giriş ve hesap işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcı olan Twitter hesabı nasıl silinir? İşte Twitter ile ilgili detaylar...

A+A-

Twitter hesabı nasıl kapatılır? sorusunun cevabını haberimizden bulabilirsiniz. İşte Twitter giriş ve hesap kapatma ile ilgili detaylı bilgiler...

 

Twitter hesap silme işlemleri
 
Twitter hesabımızı silmek yada diğer deyimle devre dışı bırakmak için hesaba giriş yapalım. İki yoldan da size nasıl silineceğini göstereceğim. Sağ üstte bulunan dişli ikona tıklıyoruz ve ayarlar kısmını seçiyoruz.
 
Çıkan sayfanın en altında bulunan Hesabımı devre dışı bırak kısmını tıklıyoruz.
Karşınıza bir uyarı sayfası çıkacak. Burada yazan şeyi özeti şu: Eğer son aşamayı da onaylarsanız hesabınız 30 gün içinde geri alınmak suretiyle silinecek, ancak 30 gün içinde geri almak isterseniz bu hakkınız saklıdır. Silmekte kararlıysanız kırmızıyla belirttiğim alanı tıklayarak devre dışı bırakabilirsiniz.
 
Twitter yeni hesap açma işlemleri
 
Öncelikle Twitter hesabı açmak için Twitter .com sitesine girin. Sonrasında Twitter' de yeni misin isim ve başlığı altında yer alan formu eksiksiz doldurun. Kullanıcı adı kısmına dilediğiniz bir isimi girin, twitter adresinizin bağlı olmasını istediğiniz bir e-posta adresi girin (e-posta adresinizin güncel olmasına dikkat edin. Olurya ilerde şifrenizi unutursunuz ya da şifre değiştirmek ve ya sıfırlamak istersiniz. Bu durumlarda e posta adresinizin aktif ve kullanımda olması sizin yararınıza olacaktır). Şifrenizi oluşturun ve kaydolseçeneğine tıklayın. Adresininiz ilk ayağı tamamlandı.
 
Twitter hesabınızın onaylanması için Mail adresine gereksinimiz var. Bu kısımın ardından Twitter'a bugün katıl başlığı adı altında bilgilerinizi eksiksiz doldurun ve Hesabımı oluştur 'a tıklamanız yeterlidir.
Hepsi bu kadar ! Artık sizin de bir Twitter hesabınız var. Twitter hesabınızı ilk oluşturduğunuz sırada e-posta adresinize bir doğrulama kodu gönderilmiştir. Mail kutunuzu kontrol edin ve bu kodu bulup ona tıklayın böylece Twitter hesabınızı artık kullanabilirsiniz.
 
Twitter'da karakter sınırlaması kalkıyor mu?
 
Twitter'ın ortak kurucusu ve CEO'su Jack Dorsey, kullanıcıların gündeminden düşmeyen "Twitter'da karakter sınırı kalkıyor mu?" sorularını yanıt verdi...
 
Twitter’ın ortak kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, San Francisco tabanlı firmanın kullanıcıların gönderdikleri tweet’lerin uzunluğunun arttırılmayacağını açıkladı.
 
NBC’nin "Today" şovundaki bir röportajda Dorsey, insanların yazılarının ne kadar uzun olabileceğini belirten 140 karakter limitinin, söylentilere rağmen sabit kalacağını söyledi.


Bu açıklama, Twitter’ın limiti 10.000 karaktere (yaklaşık 2000 kelime) çıkartacağına yönelik söylentileri ortadan kaldırmış oluyor.
 
Ocak ayında Dorsey, Twitter’da yeni bir akım olan, karakter limitini aşmak için yazıların ekran görüntülerinin paylaşılması hareketine cevap olarak, bir yazının resminin "gerçekten yazı olsaydı" ne olacağını sorduğu bir tweet yayınlamıştı ve bu da söylentileri güçlendirmişti.


Öte yandan Twitter’ın bu kararının değişip değişmeyeceği ise kesin değil.

HABERE YORUM KAT