1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. TV tarihinde belki de bir ilk Diyarbakır'da yaşanıyor
TV tarihinde belki de bir ilk Diyarbakır'da yaşanıyor

TV tarihinde belki de bir ilk Diyarbakır'da yaşanıyor

''BİZİM ÇOCUKLAR VE BARIŞCAN'' çocuk programı 1997 yılından beridir her hafta sonu bir yerel tv'de aynı titizlik ve performansla devam ediyor..

A+A-
İşte bu programın yapımcı ve sunucusu BARIŞCAN'la yaptığımız röportaj;
Resim
 
     
Tam 17 yıldır bu programı yapıyorsunuz..Bu kadar uzun süreli , aynı performansta , üstelik canlı ve konukların da çocuk olduğu bir program yapmak zor olmuyor mu? Bu programı nasıl bu kadar yıldır sürdürebildiniz ?
           
 
Bir eğitmen ve öncesinde sahne sanatları ile yakından ilgilenmiş biri için çok zor değil.Ben yıllar önce bir pop müzik albümü yapmış,kısa bir süreliğine bile olsa çeşitli müzikhollerde sahne almış,şarkı söylemiş biriydim.Bir gün doğduğum şehre tekrar dönene ve asıl mesleğim eğitmenliğe başlayana dek bu böyle sürdü.
 
 
Yapmak istediğim mesleği yani eğitmenliği icra etmeye başladım ama içimde sahne sanatlarını da yaşamak arzusu vardı.Bu iki olayı nasıl birleştirebilirim diye düşündüm.Ortaya hedefi ; eğlendirirken eğitmek olan bu çocuk programı çıktı.
 
 
Tam 17 yıl.Dile kolay..Ortalama Kaç çocuk konuk ettiniz ?  
 
 
Çok çocuk konuk ettim.Her hafta ortalama 80-100 öğrenci konuk oldu..Sanırım şimdiye dek  50.000 çocukla tanıştım. Onlarla oyunlar oynadım.Çocukları konuk etmek İnanılmaz zor ama bir o kadar da kolay. Biraz çocuk dilin den anlamak ve onları yönetmek kabiliyeti gerektiriyor. Az önce söylediğim gibi bir eğitmen olduğum için onları rahatlıkla organize edebiliyorum, Onların okuldan alınışı, stüdyoya getirilişi, tuvalet ve su gibi özel ihtiyaçlarının giderilmesi, hep benim kontrolümdedir. 
 
unnamed-(2)-002.jpg
 
 
 
 
(Diyarinsesi.org MY Barışcan)

HABERE YORUM KAT