1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Tuz koktu; TFF'nin inandırıcılığı kalmadı
Tuz koktu; TFF'nin inandırıcılığı kalmadı

Tuz koktu; TFF'nin inandırıcılığı kalmadı

DİYARİNSESİ.ORG - Şenyiğit: TFF'nin Amedspor'a verdiği cezanın tamamen siyasi olduğu, futbol bir kere daha lekelenmiştir.

A+A-

Diyarbakırspor Kulübü eski başkanlarından, aynı zamanda HDP Diyarbakır Milletvekili aday adayı olan, Şeyhmus Şenyiğit, TFF'nin Amedspor'a karşı takındığı tavırları kabul etmenin mümkün olmadığını söyledi.

TFF ARTIK SİYASİ BİR KURUMA DÖNDÜ

Şenyiğit, TFF'nin verdiği bu kararların asıl amacının Amedspor'un başarısını gölgelemek olduğunu belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü: "TFF hangi yönetim gelirse gelsin zihniyet maalesef değişmiyor. Doğu ve Güneydoğu'da tek takım kalmadı. Yılların en köklü kulübü Diyarbakırspor'u bitiren zihniyetin tek hedefi Amedspor'u yok etmektir. Bunların amacının ne olduğunu herkes biliyor. Çeyrek Final eşleşmelerinin hemen ardından ceza açıklaması, üstelik gerekçelerinin hiç biri kabul edilebilir değildir. Bu ülkede özgürlük diyene, barış diyene, Çocuklar ölmesin diyene cezalar verilip içeri atılıyorsa, TFF'de aynı zihniyetle cezaları kesmiştir.

Tribünlerde çocukarl ölmesin maçlara gelsin dediler diye ideolojik tezahürat kabule diyor. Bu ülkede Amedspor ismine tahammül edemyenlerin adaletine nasıl güveneceğiz. Sözün bittiği yerdeyiz, yani futbolu yönetenlerin kokuştuğu, tuzun koktuğu yerdeyiz. 

KONU FİFA'YA VE UEFA'YA GÖTÜRÜLSÜN

Buradan Amedspor yönetimine seslenmek istiyorum. Biz taraftarlara göre Bursa maçında zaten o kupa bu kente getrilmiştir. Bu saatten sonra asla aldığınız kararlardan geri dönmeyin. gerekirse konuyu FİFA ve UEFA'ya taşımak en doğrusudur. Zulümler artık futbolunda ruhuna işlemiştir, böyle bir zihniyetten adalet beklemek çokta mantıklı değil"

HABERE YORUM KAT