1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. TÜYAP Diyarbakır, 2015 yılı fuarlarına hazırlanıyor
TÜYAP Diyarbakır, 2015 yılı fuarlarına hazırlanıyor

TÜYAP Diyarbakır, 2015 yılı fuarlarına hazırlanıyor

Bölge Ticaretinin Kalbi 2015 yılında da, Bölgenin en önemli fuar alanına sahip şehir olan Diyarbakır'da yer alan TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi'nde atacak.

A+A-
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş., Diyarbakır'da 2009 yılında düzenlediği ilk fuar projesinden 2014 yılı sonuna kadar başarı ile gerçekleştirdiği toplam 51 fuar, 6 yıllık deneyimi ve bilgi birikimi, açık- kapalı toplam 20.000 m2'lik sergileme alanı ile fuarcılık alanında güvenilir hizmet anlayışı ile verimli buluşmalara ev sahipliği yapıyor.
 
 “5 yılda bir milyon 519 bin 29 ziyaretçiyi buluşturduk
 
TÜYAP Diyarbakır Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Diyarbakır'ın üretim değerleri, bölgeden yapılan ihracatı, ekonomiye olan katkısı dikkate alındığında bölgenin çekim merkezi olarak öne çıktığını ifade ederek, “Bölgenin ticaret merkezi Diyarbakır'da 2009 yılından 2014 yılı ilk yarı sonuna kadar, 28 ülkeden 3414 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile düzenlediğimiz 51 fuar projesiyle, Ortadoğu ülkelerinden ve yurt genelindeki 37 ilden gelen bir milyon 519 bin 29 nitelikli ziyaretçiyi ağırlayarak, hem Diyarbakır hem de bölge ekonomisine katkı sağladık. Ayrıca toplam ziyaretçinin yüzde 40'ı şehir dışından gelmiş olup yaklaşık 607,611 ziyaretçi şehir ekonomisine de ayrıca katkı sağlamıştır” dedi.
 
2015 yılındaki fuarlarla bölge ticaretine yön vereceğiz
 
Ersözlü, “TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi'nde, 2015 yılında da Ahşap Teknolojileri, Mobilya Yan Sanayi, Üretim Teknolojileri, Yapı - İnşaat, Belediye İhtiyaçları, Tarım-Hayvancılık, Mobilya Dekorasyon, Hazır Giyim – Tekstil, ve Gıda- Gıda Teknolojileri  sektörlerinde düzenlenecek fuarlarda sektörlerin lider markaları ile alıcılarının TÜYAP Diyarbakır çatısı altında buluşturulması hedeflenmektedir” diye konuştu.  
 
Ersözlü, “Düzenlendiği ilk yıllardan beri katılımcı sayıları ve nitelikleri ile ön plana çıkan Ortadoğu İnşaat Fuarı, Diyarbakır Tarım Hayvancılık Fuarı, Ortadoğu Ahşap İşleme Makineleri Fuarı sektörlerinin aranan, beklenen organizasyonları haline gelmiş, sektörlere yön veren bölge ve ülke ekonomisine büyük katkılarda bulunan buluşmalar olarak gündemdeki yerlerini almıştır.” dedi.
 
Önemli bir rol üstleneceğiz
 
TÜYAP Diyarbakır olarak, 2015 yılında düzenleyeceğimiz farklı sektörlerdeki Fuarlar ile ilgili sektörlerdeki gelişmeleri, yenilikleri ve fırsatları profesyonel ziyaretçilerle aynı çatı altında buluşturarak, sektörlerin gelişmesinde ve yeni pazarlara açılmasında önemli bir rol üstleneceklerini ileri süren Ersözlü, “Sektör temsilcilerinin teknolojik yenilik ve gelişmeleri takip edebileceği, ziyaretçilerin ise en yeni ürün-hizmetleri yakından görme, kendilerine en uygun ürün ve hizmetleri inceleme ve değerlendirme fırsatı bulacağı Fuarlar, bölge ekonomisine ve ilgili sektörlere olumlu katkılar sağlayacaktır” şeklinde konuştu.
 
Düzenlenecek olan fuarların ticarete canlılık kazandırmak, bölgenin ticari ve sosyo-ekonomik potansiyeline katkıda bulunmak, bayilik, distribütörlük olanaklarına zemin hazırlamak amacını taşıdığını ifade eden Ersözlü, fuarlarda sergilenecek olan ürün ve hizmetlerin Diyarbakır'dan tüm bölgeye ve Ortadoğu'ya ulaşmasının çeşitliliği ve kaliteyi olumlu yönde etkileyeceğini,  yurdun dört bir yanında fuarlara katılacak firmaların ve ilgili profesyonellerin yapacağı iş bağlantıları ile bölge ekonomisine büyük katkılar sağlanacağını söyledi.
 
Ersözlü, Diyarbakır başta olmak üzere, çevre il ve ilçelerden gelecek on binlerce kişi ile yurtdışından gelecek yüzlerce kişi tarafından ziyaret edilecek olan fuarlarda, katılımcı firmaların hedef kitlelerine ulaşma ve ürünlerini tanıtma çalışmalarını daha etkin biçimde yapabilme fırsatı yakalayacaklarını sözlerine ekledi. (Diyarbakır Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT