1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tüvtürk araç muayene Sorgulaması ve Randevu alma
Tüvtürk araç muayene Sorgulaması ve Randevu alma

Tüvtürk araç muayene Sorgulaması ve Randevu alma

Tüvtürk araç muayene Sorgulaması ve Randevu alma

A+A-

 

Tüvtürk araç randevu alma ve araç muayene sorgulama işlemleri internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Bilindiği üzere araç muayeneleri 2 yılda bir rutin olarak gerçekleştirile işlemler arasında bulunmaktadır. Tüvtürk araç muayene randevu alma işlemlerinde randevu usulü ile araçlara yönelik bakım randevuları alınmakta ve araç bilgileri sisteme girilmektedir. mak için önceden belirlenmiş bir tarih için online resmi site üzerinden bakım randevusu alabilirsiniz.

Sıfır kilometre araçlarda randevu alma işlemleri araç alındıktan 3 yıl sonra gerçekleştirilirken ilk muayenesi gerçekleşen araçlarda ise 2 yılda bir olmaktadır. Tüvtürk telefonla randevu alma hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Araç muayene randevu sorgulama işlemleri de yine aracın benzer şekilde rutin genel bakımının gerçekleşmesi ve aracın trafiğe çıkıp çıkmayacağı konusunda detaylı bilgileri bizlere vermektedir. Plakadan araç muayene randevu sorgulama yapabilmek için aracın plakasının sisteme girilmesi gerekir.

Bu bilgiler ışığında araç ile ilgili tüm detaylı bilgilere ulaşmak mümkündür. Rutin bakımları gerçekleştirilmeyen araçların trafiğe çıkmaları sakıncalı bir durumdur. Bunun için yaparak aracınızın muayene işlemlerinin yapılıp yapılmadığı konusunda bilgiler elde etmelisiniz. Online randevu hizmetlerinde bakımı geçmiş olan araçlar kırmızı bir uyarı sekmesinde görülecektir. Bu tür araçların trafiğe çıkmaları sıkıntı yaratacaktır. Araç muayene sorgulaması yapılmamış arabalar trafik tarafından durduruldukları zaman bağlanmaktadırlar. Bu konuya dikkat etmek gerekir.

Kaynak:

İlgili Haberler