1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tütün tespit köpeği 650 bin TL’lik tütünü buldu
Tütün tespit köpeği 650 bin TL’lik tütünü buldu

Tütün tespit köpeği 650 bin TL’lik tütünü buldu

Diyarbakır’da bir evin ahırında ‘Heybet’ isimli T ütün Tespit Köpeği ile birlikte arama yapan jandarma, piyasa değeri 650 bin lira olan 165 bin paket kaçak sigara ele geçirdi.

A+A-

Diyarbakır’ın Bismil İlçesi Aşağısalat Mahallesi’ndeki bir evin ahırında jandarma ekipleri tarafından yapılan aramada piyasa değeri 650 bin lira olan 165 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.


Tütün tespit köpeği kaçak sigaraya buldu


Diyarbakır Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Bismil/Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı’nca Aşağısalat Mahallesi'nde arama faaliyeti icra edildiği belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:


 “Şüpheliye ait ev ve eklentileri ile tarlasında Tütün Tespit Köpeği 'Heybet' ile birlikte icra edilen arama faaliyetleri esnasında; evin ahır olarak kullanılan bölümünde, şüpheliye ait mısır tarlası içerisinde 2 farklı noktada kapalı kasa traktör römorku içine gizlenmiş vaziyette piyasa değeri yaklaşık 650 bin lira olan toplam 160 bin paket kaçak sigara ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen kaçak sigaralara el konulmuş olup, olay ile ilgili 1 şüpheli gözaltına alınarak hakkında adli tahkikata devam edilmektedir”

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler