1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. TÜSİAD Van'a geliyor
TÜSİAD Van'a geliyor

TÜSİAD Van'a geliyor

VAN - Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Anadolu buluşmaları programı kapsamında Mardin, Cizre ve Batman'ın ardından 6 Kasım'da Van'a çıkarma yapacak.

A+A-

TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Tarkan Kadoğlu, GÜNSİAD Başkanı Şahismail Bedirhanoğlu, TUROFED Genel Sekreter Yardımcısı Betül Çelikkaleli 6 Kasım'da gerçekleştirilecek toplantı öncesi incelemelerde bulunmak üzere Van'a geldi. 

Van Valiliği ziyaretinin ardından Van TSO'yu ziyaret eden heyet Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Karaman, Yönetim Kurulu Üyeleri Burhan Kandaşoğlu ve Metin Abi tarafından karşılandı. Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Takva, Van'ın çok önemli bir coğrafyada olduğunu belirterek, “Van İran'la yaklaşık 300 kilometre sınırı olan bir kent. Bu potansiyelin değerlendirilmesi ve kullanılması gerek. TÜSİAD heyetinin ilimize gelecek olmasını çok önemsiyoruz. Bizim kaynaşmamız, bir araya gelmemiz gerek. İnşallah bu geliş gidişler ülkemize ve bölgemize katkı sağlayacaktır” dedi..

TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Tarkan Kadoğlu, TÜSİAD çok büyük bir camiadır diyerek başladığı sözlerinde şu ifadelere yer verdi.

Kadoğlu, “Daha önce Mardin, Cizre ve Batman'da TÜSİAD olarak çıkarma yaptık. 6 Kasım'da Van Ticaret ve Sanayi Odası'nın ev sahipliğinde Van'da olacağız. Bizlerde bölgenin potansiyellerini biliyoruz. Ancak bu potansiyellerimizi, gelen konuklarımızı da anlatmamız gerek. Türkiye ekonomisini yönlendiren TÜSİAD'ın bölgemize yaptığı bu ziyaretler, devam eden Barış Sürecine de çok önemli katkılar sunacaktır. İnşallah bu çalışmalarımızla kaynaşmamız daha da artacaktır” dedi.

Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu Başkanı Şahismail Bedirhanoğlu'da Van'ın kadim bir kent olduğunu, büyük medeniyetlere başkentlik yaptığını belirterek, “Bizlerde bu ziyaretleri çok önemsiyoruz. Yapılacak bu çalışma çok önemli açılımların başlangıcı olacaktır” dedi.

TÜSİAD Yönetim Kurulu 6 Kasım'da Van Ticaret ve Sanayi Odası evsahipliğinde Van'da Yerel Kalkınma Modelleri konulu bir panelde düzenleyecek.


(EKİP-ŞAK-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT