1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. TÜRSAB bölgesel yürütme kurulu toplantısı
TÜRSAB bölgesel yürütme kurulu toplantısı

TÜRSAB bölgesel yürütme kurulu toplantısı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Güneydoğu Bölgesel Yürütme Kurulu Toplantısı Diyarbakır'da gerçekleştirildi.

A+A-
Tarihi bir konakta düzenlenen toplantıya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Halis Böğürcü ve Türsab'ın Güneydoğu acenteleri katıldı.
 
Toplantıda konuşan Aksoy, Diyarbakır'ın turizmden daha fazla pay alabilmesi adına yürütülen çalışmalar olduğunu söyledi.
 
İldeki tarihi eserlerin restorasyonlarının yaptırılarak turizme kazandırılması ve bu eserlere bazı fonksiyonların yüklenmesinin büyük bir hızla devam ettiğini dile getiren Aksoy, şöyle konuştu:
 
"İlin tanıtımı anlamında Valiliğimiz koordinasyonunda bir çok kurum ve kuruluşla işbirliği içerisinde yürütülen tanıtım faaliyetleri var. Diyarbakır, bölgenin en büyük şehri ve çevre illerle beraber bir destinasyon olarak düşünmeliyiz. Bir bütün ve bölge olarak ele alıp bir yere gitmek isteyen turistin diğer illere de ulaşımını sağlayacak yeni turizm destinasyonunu sunmamız gerekmektedir. Bu anlamda Türsab Bölgesel Yürütme Kurulu da bölgedeki illerle birlikte bu işbirliğini sağlama ve ortak tur organizasyonları  gerçekleştirme adına önemli bazı gayretleri ortaya koyacaktır." 

HABERE YORUM KAT