1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Türkiye'nin en genç meclis üyesi Diyarbakır'dan
Türkiye'nin en genç meclis üyesi Diyarbakır'dan

Türkiye'nin en genç meclis üyesi Diyarbakır'dan

30 Mart yapılan mahalli idareler seçimlerinde seçilen Meclis üyeleri de mazbatalarını aldı. Türkiye'nin en genç Meclis Üyesi Diyarbakır'dan seçildi. 1988 Doğumlu 25 yaşındaki Engin Derman Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe belediyesine AK Parti'den 11. Sırada b

A+A-

Mazbatasını alarak göreve başlayan Engin Derman tanınmış bir ailenin oğlu olarak siyaset hayatına başlamış en genç meclis üyesi oldu. Meclis üyesi olduğu belediye de daha önce babası 1994 seçimlerin de belediye başkanlığına aday olmuş ancak 26 oy ile kaybetmiş. Babasının aday olup kazanamadığı belediye de meclis üyesi adayı olup seçilen Derman, Türkiye'nin en genç meclis üyesi olma ünvanını kazandı.

Lise mezunu olan ve geçmişteki yaşadığı rahatsızlıktan dolayı eğitim hayatını sürdüremeyen Derman, İngilizce, edebiyat ve matematik gibi bir çok dalda özel eğitimlerle kendini geliştirdiğin belirtti.

Babasının başlattığı seçim kampanyalarında çocukluğundan bu yana yer aldığını belirten Derman, “Ben henüz küçük yaştayken babamın başlattığı seçim kampanyalarda yer aldım, sanırım biraz da bunun heyecanı ve merakı hala üzerimde var. Ama en önemlisi milletime daha refah ve toplumun menfaatine daha uygun ortam sağlayabilmek için belediye meclis üyeliği ile başladım. Faydalı bir insan olduğuma inanıyorum ancak daha faydalı olabilmem için siyasete bir adım atmalıydım. Bunun üzerine bende hizmet kurumun da belediye meclis üyesi olarak aday olup seçildim. Seçimler bittikren sonra oy istemeye gittiğim her eve her işyerine geri gidip tek tek teşekkürlerimi bizzat iletirken, buradan da beni seçen önce halkıma sonra da partime tekrar sonsuz şükranlarımı iletiyorum” dedi.

AK Parti'nin Türkiye'de ciddi yatırımlar yaptığını ve yapmaya devam ettiği için AK Parti'de siyaset yaptığını belirten Derman, “AK Parti Türkiye'de ciddi yatırımlar yapmaya devam ediyor, özellikle bölgemize de büyük refah sağlamıştır. Bir zamanların cehennemi şimdi adeta cennet gibi oldu. Bunun üzerine zaten ailem ve birinci derece yakınlarım olarak AK Parti'li olup, geçmiş seçimlerde de katkı sağlamışız. Benim aday olmamla, ikinci ve üçüncü derece akrabalarıma ve dostlarıma tek tek dolaşıp, AK Parti'nin en doğru parti ve başbakanımız Sn. Recep Tayip Erdoğan'ın ise en doğru başbakan olduğunu anlatarak akrabalarımdan büyük ilgi ile desteklerini topladım. Mevcut olarak partim de 1.200 kişi üzerinde referansımla resmi olarak üye oldu ve gün geçtikçe partime daha çok bireyi kazandırmaya devam edeceğim” dedi.

En genç Meclis üyesi olma duygusunun gurur verdiğini belirten Derman, “Elbette bununla gurur duyuyorum ancak genç veya daha yetişkin kim faydalı ise en doğru insan millet için odur, ancak gençlerin daha hevesli daha umutlu ve daha azimle çalışma yürüttüklerine de inanıyorum.Allahın izniyle halkıma güzel hizmetler etmeye çalışacağım kapımız her zaman açık kalacaktır hiçbir ayırım yapmamaksızın hizmete devam edeceğiz. Ayrıca benim seçilmem, AK Parti'nin ve Diyarbakır'ın gençlere verdiği önemin kanıtıdır” dedi.
 

HABERE YORUM KAT